کد خبر: ۱۹۰۶۲
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سرپرست وزارت نیرو عنوان کرد:
برای عبور از فصل پرمصرف بیش از 3 هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق اضافه شد و نزدیک به 2 هزار مگاوات هم در مصرف مدیریت کردیم.بخشی از آن با همکاری مصرف کنندگان صنایع بزرگ و مشترکان خاص به دست آمد که در قبال مشوق هایی که دریافت کردند کمک شد در مجموع بتوانیم پیک 55 هزار و 400 مگاواتی مصرف برق را در هشتم مرداد امسال پشت سر بگذاریم.
سرپرست وزارت نیرو با اشاره به افزایش مصرف در تابستان امسال گفت: از نظر زیربار بودن تاسیسات آب و برق فصل بسیار پرکاری داشتیم.

ستار محمودی گفت: همه سامانه های آب و برق با بالاترین ظرفیت در خدمت مردم قرار گرفت و حالا می توان گفت که از پیک مصرف عبور کردیم.

به گزارش مهر، سرپرست وزیر نیرو  از ثبت  رکورد مصرف برق در مرداد امسال  خبر داد و گفت :  امسال جزو معدود سال هایی بود که ۹۸ درصد سامانه های برق کشور در حدود ۳ ماه زیربار بود  و نیروگاه های ما با ۹۸ درصد آمادگی، کار کردند و در معرض ریسک بزرگتری قرار داشتند، سامانه های دیسپچینگ یا کنترل مرکزی برق حدنصاب جدید برجای گذاشتند و با هزاران داده و دهها هزار فرمان و هماهنگی موفق شدند پهنه کشور را هوشمندانه مدیریت کنند و زیر بار قرار دهند. برای عبور از فصل پرمصرف بیش از ۳ هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق اضافه شد و نزدیک به ۲ هزار مگاوات هم در مصرف مدیریت کردیم.

بخشی از آن با همکاری مصرف کنندگان صنایع بزرگ و مشترکان خاص به دست آمد که در قبال مشوق هایی که دریافت کردند کمک شد در مجموع بتوانیم پیک ۵۵ هزار و ۴۰۰ مگاواتی مصرف برق را در هشتم مرداد امسال پشت سر بگذاریم.

وی با اشاره به اینکه پس از عبور پیک مصرف تابستان حدود ۱۵۰۰ مگاوات از ظرفیت نیروگاهی کشور از مدار تولید خارج شده است تا وارد مرحله تعمیرات شود ،گفت: تا اردیبهشت سال آینده ظرفیت ۸۸ هزار مگاوات نیروگاه برق را وارد مرحله تعمیرات می کنیم چون برخی نیروگاه های ما در طول سال بیش از یک بار به دلایل شرایط نیاز به تعمیرات دارد.

سرپرست وزارت نیرو در عبور از پیک مصرف برق به نقش مردم اشاره کرد و گفت : همکاری ارزشمند مردم اهمیت ویژه ای داشت و در آن هنگام که نگران کمبود بودیم مصرف را مدیریت کردند تا به سلامت از دوره اوج مصرف عبور کنیم.این در حالی است که تابستان هر سال بیشترین مصرف آب و برق را داریم و امسال به دلایلی مانند کمبود بارندگی ها که کمتر از نرمال بود شرایط خاصی به وجود آمد.

محمودی تصریح کرد: برای عبور از فصل پرمصرف بیش از 3 هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق اضافه شد و نزدیک به 2 هزار مگاوات هم در مصرف مدیریت کردیم.بخشی از آن با همکاری مصرف کنندگان صنایع بزرگ و مشترکان خاص به دست آمد که در قبال مشوق هایی که دریافت کردند کمک شد در مجموع بتوانیم پیک 55 هزار و 400 مگاواتی مصرف برق را در هشتم مرداد امسال پشت سر بگذاریم.


برچسب ها: برق ، بحران ، کمبود
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: