کد خبر: ۱۹۰۵۸
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سخنگوي شوراي نگهبان :
بايد بر اساس ملاکها و معيارهايي که در قانون اساسي است و راهبردهاي امام (ره) و رهبري حرکت کنيم و جداي از اينکه آيا اين امور تخلف است يا خير، موجب بي اعتباري مسئولان در نزد مردم نشويم.
گروه سياسي: عباسعلي کدخدايي در نشست خبري اين شورا درباره اخبار اخير مبني بر ادامه پرداخت حقوقهاي نجومي‌يا انتصاب فرزندان مسئولان در مسئوليتهاي مختلف تاکيد کرد: ما که حقوق نجومي‌نمي‌گيريم و فرزندانمان هم در جايي مشغول نيستند؛ بيشتر از اين نمي‌دانم چه بگويم.بايد بر اساس ملاکها و معيارهايي که در قانون اساسي است و راهبردهاي امام (ره) و رهبري حرکت کنيم و جداي از اينکه آيا اين امور تخلف است يا خير، موجب بي اعتباري مسئولان در نزد مردم نشويم.

سخنگوي شوراي نگهبان گفت: در آن دسته از مباحثي که اختلافي مجمع و مجلس است، لازم است فقهاي شوراي نگهبان شرکت کنند که اين کار بعد از اين انجام خواهد شد.

عباسعلي کدخدايي افزود: علاوه بر اين، طرح مقابله با اقدامات ماجراجويانه و تروريستي آمريکا در منطقه نيز به دليل آنکه اعضاي شوراي نگهبان مشغول بررسي آن بودند و نتوانستيم در فرصت قانوني اعلام نظر کنيم، لذا با توجه به انقضاي مهلت اعلام نظر شوراي نگهبان، آن مصوبه هم اکنون لازم الاجراست و مجلس مي‌تواند آن را به دولت ابلاغ کند.

سخنگوي شوراي نگهبان در ادامه و در پاسخ به سوال خبرنگاري درباره تعليق موقت عضويت يک عضو زرتشتي شوراي اسلامي‌شهر يزد توسط ديوان عدالت اداري به استناد بخشنامه دبير شوراي نگهبان اظهار داشت: آنچه که فقهاي محترم شورا اعلام نظر کرده اند، نسبت به اشخاص نيست بلکه نسبت به يکي از تبصره‌هاي قانون انتخابات شوراهاست که از سوي مجلس تصويب شده بود و فقهاي شورا در ذيل آن تبصره اعلام کرده‌اند که خلاف شرع است.اينکه ديوان عدالت اداري در چارچوب اختيارات قانوني اش چه کرده است، ارتباطي به شورا ندارد.

عضو شوراي نگهبان همچنين در مورد آخرين وضعيت بررسي موضوع رجل سياسي و مذهبي در شورا گفت: نتيجه جلسات کارشناسي پژوهشکده شوراي نگهبان به طور هفتگي به اعضاي شورا اعلام مي‌شود و اميدواريم در آينده به نتيجه برسد.برچسب ها: نگهبان ، شورا ، سخنگو
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: