کد خبر: ۱۹۰۴۴
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس مطرح کرد
باید یک فرقی بین متمول و فقیر وجود داشته باشد و باید از فقیر حمایت کرد.به گفته وی کسی که 4 خود رو دارد مصرف را بالا می برد و اگر قرار باشد قیمت را افزایش دهیم باید دولت برا الزام کنیم که از توسعه حمل و نقل عمومی نیز حمایت کرده و به آن توجه کند و مردم از حمل و نقل ارزان قیمت استفاده کنند.
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: من با افزایش قیمت بنزین موافقم اما این افزایش قیمت باید منطقی باشد.

به گزارش فارس ،حسن بهرام نیا با اشاره به سیاستهایی که دولت باید در کنترل مصرف بنزین اتخاذ کند گفت: عدلت اجتماعی  موضوع بسیار مهمی است که دولت آن را رعایت کند.وی گفت:در قوانین باید روح عدالت اجتماعی را ببنیم. باید ممیزی بزنیم بین فقیر و غنی  تا در اتخاذ سیاست هایمان دچار اشتباه نشویم.

وی با اشاره به صحبت های سیف اللهی گفت: آقای سیف اللهی به خوبی این موضوع را گوش زد کرده اند و من نیز ان را می پذیرم که تنها تکیه کردن به سیاست قیمتی اثرات زیان باری را به بار خواهد آورد.

بهارمنیا تصریح کرد: منهم معتقدم که باید یک فرقی بین متمول و فقیر وجود داشته باشد و باید از فقیر حمایت کرد.به گفته وی کسی که 4 خود رو دارد مصرف را بالا می برد و اگر قرار باشد قیمت را افزایش دهیم باید دولت برا الزام کنیم که از توسعه حمل و نقل عمومی نیز حمایت کرده و به آن توجه کند و مردم از حمل و نقل ارزان قیمت استفاده کنند.

این نماینده مجلس اظهار کرد: اگر بخواهیم قیمت بنزین را در حد فوب خلیج فارس در نظر بگیریم در آن صورت این افزایش قیمت موجب افزایش هزینه سبد خانوار نیز خواهد شد و قطعا قیمت بنزین روی کالاهای دیگر نیز تاثیر می گذارد بنابراین باید این نرخ کارشناسی باشد.

برچسب ها: مجلس ، سوخت ، مجلس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: