کد خبر: ۱۸۸۳۷
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي‌نخستين هم انديشي خود را با اهالي صنعت چاپ و نشر در محل اين وزارتخانه برگزار کرد.
به گزارش مهر؛در اين مراسم پس از سخنراني سيدعباس صالحي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي‌و محمد سلگي که سرپرستي معاونت فرهنگي را بر عهده دارد، نمايندگان تشکل‌هاي نشر و چاپ به اختصار به بيان مشکلات و دغدغه‌هاي خود پرداختند.
پس از پايان اظهارات نمايندگان تشکل‌هاي نشر سيدعباس صالحي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي‌در سخناني با اشاره به اينکه موقعيت حضور او در مقام وزارت با معاونت تغيير کرده گفت: بسياري از صحبت‌ها نياز به آن دارد که در فضاي کاري معاونت به آن رسيدگي شود اما به باور من فرصت وزارت، فرصتي است که بايد از آن براي صنعت نشر استفاده‌هاي بيشتر و بهتري داشت؛ که به تعبير من مي‌شود از آن به سرمايه گذاري اجتماعي در حوزه نشر و چاپ ياد کرد.
وي ادامه داد: اگر شما بخواهيد همانند دوره معاونتم مسائل خود را با من مطرح کنيد اتفاقي رخ نخواهد داد امافکر مي‌کنم زماني که با نگاه راهبردي خود شما به اين موقعيت تازه توجه شود مي‌شود از اين فرصت به نفع حوزه چاپ و نشر استفاده کرد.
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي‌گفت: بايد فکر کنيم چه مي‌شود کرد که قواي دولتي کشور برايشان فرهنگ مکتوب نيز مهم جلوه کند. چه کاري مي‌شود کرد که نگاه فرهنگي دولت افزايش پيدا کند يعني علقه و علاقه دولتمردان به فرهنگ زياد شود و اثرگذاري فرهنگ در سياست و بودجه توسعه پيدا کند. به نظر من حتي يک درصد تغيير تعلق خاطر دولت مردان به حوزه فرهنگ بايد نقشه و ايده داشته باشد. بياييد همه با هم فکر کنيم که چه کار مي‌شود کرد تا براي مديران کشور ما موضوع کتاب مهم شود.
صالحي ادامه داد: موضوع ديگري که مي‌توان از وزارت انتظار داشت هم افزايي دستگاه‌هاي فرهنگي است ما نياز به‌ايده‌هايي براي ارتقاي مسيرمان داريم.
وي در ادامه خواستار حرکت تشکل‌هاي نشر براي تبديل خواسته‌هايشان به لوايح و دستورالعمل‌هاي فرهنگي در دولت شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: