آخرین اخبار
کد خبر: ۱۸۸۲۷
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رئیس کل بانک مرکزی:
رئیس بانک مرکزی تاکید کرد که دلار گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری نیست و سپرده‌های بانکی بازده به مراتب بهتری دارد.
رئیس بانک مرکزی تاکید کرد که دلار گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری نیست و سپرده‌های بانکی بازده به مراتب بهتری دارد.
به گزارش ایسنا، ‌ولی الله سیف  در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران ابتدا درباره نرخ سود بانکی گفت: از 11 شهریورماه بانک‌ها ملزم به رعایت دستورالعمل بانک مرکزی شدند و بخش نظارت بانک مرکزی هر روزه در شعب مختلف بانک‌ها حضور پیدا کرده و بررسی می‌کنند .
رئیس بانک مرکزی تاکید کرد: در آینده‌ای نزدیک نیز درباره تسهیلات نیز محدودیت‌هایی ایجاد می‌کنیم که آنها نیز ابلاغ خواهد شد.
سیف همچنین درباره نرخ ارز، تصریح کرد: آنچه مسلم است دقت نظرهای بانک مرکزی و دولت در مجموع بر کنترل نوسانات نرخ ارز و جلوگیری از افزایش‌ها و ‌هیجانی نرخ ارز است و آنچه مسلم است سرمایه‌گذاری در نرخ دلار به هیچ وجه اقتصادی نیست و سپرده‌های بانکی به مراتب بازدهی بهتری دارد و افزایش قیمت دلار در بلند مدت به هیچ وجه نمی‌تواند با آن رقابت کند. بنابراین دلار گزینه مطلوبی برای سرمایه گذاری نیست.
رئیس بانک مرکزی همچنین گفت: دامنه نوسانات نیز در مدت این 6 ماه بسیار محدود و چیزی حدود 190 تومان است که آنهم حدود 5 درصد دامنه نوسان دارد که این نیز جای نگرانی نیست و نشانه ثبات در اقتصاد است.
سیف یادآور شد: گفته شده بود که دولت به افزایش تمایل دارد و این به هیچ وجه درست نیست، دولت تمایل به اقداماتی دارد که منجر به ثبات در اقتصاد کشور شود و بتواند اقتصاد را توام با آرامش هدایت کند و فعالان اقتصادی افق پیش‌بینی مناسبی از شرایط اقتصادی کشور را داشته باشند که خوشبختانه مثل 4 سال گذشته در این 6 ماه نیز شاهد این وضعیت بودیم.
وی همچنین درخصوص طرح قرض‌الحسنه ازدواج گفت: این طرح خوشبختانه براساس پیش‌بینی‌های ما جلو می رود و عملکرد خیلی خوبی داشته و از ابتدای سال 96 تاکنون 692 هزار  مورد پرداخت شده که امیدواریم این روند به طور مطلوب پیش رود .
وی درباره برخی دلالی‌ها در زمینه سپرده‌های مردم در موسسه‌های مالی اظهار کرد: ما با مواردی که مواجه می‌شویم، برخورد می‌کنیم اما همیشه عده‌ای اهل ریسک هستند و می خواهند به دلیل نیازشان سپرده خود را زودتر نقد کنند بنابراین نمی شود که جلوی همه این موارد را گرفت.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: