آخرین اخبار
کد خبر: ۱۸۸۱۷
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تغييرات استاني تا پايان شهريورماه ادامه دارد
در دور جديد با توجهبه ارزيابي‌هايي که از عملکردها داريم تعدادي جا به جا ميشوند، برخي خودشان تقاضا کردند که در دستگاه‌هاي اجرايي ديگر ادامه همکاري دهند و تعدادي نيز تقاضا داشتند از خدمت مرخص و بازنشسته شوند.
گروه سياسي: روز گذشته هيات وزيران به تغيير 7 استاندار راي اعتماد داد. فريدون همتي، عبدالمحمد زاهدي موسي خادمي، محمد مهدي مروج الشريعه، اسماعيل تبادار، محمد احمدي و محمدعلي نجفي به ترتيب به عنوان استانداران استان‌هاي هرمزگان، قزوين، لرستان، خراسان جنوبي، فارس، کهگيلويه و بويراحمد و البرز از هيئت وزيران رأي اعتماد گرفتند.

در همين زمينه، عبدالرضا رحماني فضلي، وزير کشور در حاشيه جلسه هيات دولت در جمع خبرنگاران درباره روند تغيير استانداران گفت: برخي استانداران تغيير مي‌کنند و برخي ديگر جابجا مي‌شوند.در نظر داريم اين تغييرات در کوتاه‌ترين فاصله انجام شود و قول داده ايم اين موضوع را تا آخر شهريور قطعي کنيم تاتزلزلي در مديريت استاني ايجاد نشود.رحماني فضلي در پاسخ به اين سوال که آيا استاندار خانم هم خواهيم داشت، گفت: تلاش مي‌کنيم.

وي افزود: در دور جديد با توجهبه ارزيابي‌هايي که از عملکردها داريم تعدادي جا به جا ميشوند، برخي خودشان تقاضا کردند که در دستگاه‌هاي اجرايي ديگر ادامه همکاري دهند و تعدادي نيز تقاضا داشتند از خدمت مرخص و بازنشسته شوند.

محمود واعظي،رييس دفتر رييس جمهور در حاشيه جلسه هيات دولت و در جمع خبرنگاران با اشاره به انتصاب ۷ استاندار جديد و تصويب آن در دولت گفت: رئيس جمهور به مکانيزمي‌براي انتخاب استانداران اشاره کرده‌اند که يکي از آنها پايين بودن سن استانداران است.همچنين رئيس جمهور تاکيد کرده‌اند خانواده استانداران نيز به همراه آن استاندار به آن استان بروند، چرا که ما استاندار پروازي نمي‌خواهيم و استاندار پروازي نمي‌تواند به درستي خدمت کند.

رئيس دفتر رئيس جمهور افزود: همچنين به استانداران نيز گفته شد که بايد از جوانان و بانوان در مناصب مختلف استفاده کنند و وزير کشور هم کار بسيار خوبي انجام داده که براي انتصاب هر استاندار يک پيوست حکم تهيه کرده است که معلوم مي‌شود استاندار در طي ماموريت خود چه اقداماتي بايد انجام دهد.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: