آخرین اخبار
کد خبر: ۱۸۸۱۶
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
پاسخ ظريف به امانو در خصوص بازديد از مراکز نظامي‌ايران
در مورد برجام با توجه به سياست‌هاي اخير آمريکا نياز است هماهنگي بين دو کشور باشد و تاکنون هماهنگي بسيار خوبي بين ايران و روسيه وجود داشته و دو کشور از مواضع يکديگر در سازمانهاي بين المللي و روابط چندجانبه حمايت کردند و روسيه حمايت بسيار خوبي از ايران در برجام داشته است.
وزير امور خارجه ايران که به سوچي سفر کرده ، مي‌گويد: هيچکدام از بازديدهاي آژانس نمي‌تواند بهانه‌اي براي کسب اطلاع از اسرار کشورمان باشد.

محمد جواد ظريف وزير خارجه کشورمان در جمع خبرنگاران درباره اظهارات يوکيو آمانو مدير کل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي‌مبني بر اينکه تفاوتي بين سايت‌هاي نظامي‌و غيرنظامي‌براي بازديدها قائل نخواهيم بود، اظهار کرد: هم پروتکل الحاقي مشخص است و هم برجام. چارچوب‌هايي که در برجام و پروتکل الحاقي مشخص شده براي بازديد از مکان‌هايي است که امکان فعاليت‌هاي هسته‌اي در آن وجود داشته باشد و تاکنون ايران همانطور که آژانس بارها اثبات کرده در زمينه عدم فعاليت‌هاي اعلام نشده کاملا به درستي عمل کرده، همانطور که در بند ٧٤ ضميمه يک برجام هم تاکيد شده هيچ بازديد نمي‌تواند بهانه‌اي براي اطلاع يافتن از اسرار کشور باشد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ايران، وي تصريح کرد: در مورد برجام با توجه به سياست‌هاي اخير آمريکا نياز است هماهنگي بين دو کشور باشد و تاکنون هماهنگي بسيار خوبي بين ايران و روسيه وجود داشته و دو کشور از مواضع يکديگر در سازمانهاي بين المللي و روابط چندجانبه حمايت کردند و روسيه حمايت بسيار خوبي از ايران در برجام داشته است.

همچنين، جانشين فرمانده کل ارتش نيز در اين باره مي‌گويد: اجازه بازديد و بازرسي از مراکز نظامي‌کشورمان را به هيچ کس نمي‌دهيم.

امير احمدرضا پوردستان در جمع خبرنگاران گفت: در مورد بازرسي از مراکز نظامي‌ما ستاد کل نيروهاي مسلح موضع رسمي‌نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي‌در اين مورد را ترسيم کرده است و بر اين اساس ما به هيچ کس اجازه بازرسي از مراکز نظامي‌ايران را نمي‌دهيم.آنطور که در برجام آمده مراکز نظامي‌از بازرسي استثنا هستند و نيروهاي مسلح با قوت از اين موضع حق خود دفاع کرده و اجازه هيچ بازديدي را نخواهند داد.


برچسب ها: آمانو ، ظریف ، نظامی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: