آخرین اخبار
کد خبر: ۱۸۸۰۲
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
راي ديوان عالي آمريکا به نفع فرمان ضدمهاجرتي ترامپ
وزارت دادگستري آمريکا از ديوان عالي آمريکا خواسته بود که در برابر رأي اخير دادگاه استيناف بخش 9 اين کشور موضع بگيرد و راه را براي اجراي فرمان ضدمهاجرتي «دونالد ترامپ» رئيس‌جمهور آمريکا هموار کند.
ديوان عالي آمريکا درخواست دولت ترامپ براي لغو شدن رأي يک دادگاه استيناف و عدم صدور مجوز ورود به پناهجويان تازه‌ وارد و فاميل درجه 2 اتباع 6 کشور مسلمان را اجابت کرد.

به گزارش انتخاب، ديوان عالي آمريکا در پي درخواست وزارت دادگستري اين کشور، جلوي اجراي رأي دادگاه استيناف و ملغي شدن ممنوعيت سفر اقوام درجه 2 مهاجران 6 کشور خاص به آمريکا را گرفت.

وزارت دادگستري آمريکا امروز از ديوان عالي آمريکا خواسته بود که در برابر رأي اخير دادگاه استيناف بخش 9 اين کشور موضع بگيرد و راه را براي اجراي فرمان ضدمهاجرتي «دونالد ترامپ» رئيس‌جمهور آمريکا هموار کند.

قاضي ديوان عالي «آنتوني کندي» هم با اجابت اين با امضاي رأيي يک برگي، اجراي رأي صادر از سوي دادگاه استيناف بخش 9 را به صورت موقت لغو کرده است.

بر اساس اين رأي همچنين ورود مهاجريني که تأييديه‌هاي مربوطه را از دولت آمريکا گرفته‌اند و يا در حال گذراندن مراحل اداري جذب پناهجو هستند، ممکن مي‌شود.

گفتني است، فرمان ضدمهاجرتي ترامپ، فرماني است که بر اساس اختيارات ويژه رئيس‌جمهور آمريکا و در قالب فرمان اجرايي صادر شده و بر اساس آن، اتباع ايران، ليبي، سودان، سومالي، سوريه و يمن از سفر به آمريکا منع مي‌شوند.

آخرين مرحله از مخالفت‌ها با تصميم ترامپ، روز جمعه شکل گرفت که طي آن، دادگاه استيناف بخش 9 آمريکا که رسيدگي به فرجام‌خواهي پرونده‌هاي 13 ايالت را بر عهده دارد رأيي صادر کرد که بر اساس آن، اقوام درجه 2 اتباع فعلي آمريکا که ريشه در اين 6 کشور دارند، از ممنوعيت‌هاي فرمان اجرايي ترامپ معاف مي‌شوند.

در خرداد ماه امسال، وزارت دادگستري آمريکا پس از رأي شعبه چهارم دادگاه تجديد نظر در خصوص فرمان ضد مهاجرتي رئيس‌جمهور اين کشور گفت که اين پرونده را به ديوان عالي ارجاع مي‌دهد.


برچسب ها: ترامپ ، ایرانی ، فرمان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: