آخرین اخبار
کد خبر: ۱۸۸۰۱
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
انتقاد شديد رهبر انقلاب از بي‌عملي مجامع جهاني و مدعيان حقوق‌بشر در قبال فجايع ميانمار؛
اين فجايع در مقابل چشم کشورها و دولتهاي اسلامي‌و مجامع جهاني و دولتهاي رياکار و دروغگوي مدعي حقوق بشر از سوي دولت بي‌رحم ميانمار، در حال رخ دادن است.
حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي‌روز گذشته در ابتداي جلسه درس خارج فقه با اشاره به حوادث فاجعه‌آميز ميانمار، از سکوت و بي‌عملي مجامع جهاني و مدعيان حقوق بشر در قبال اين فجايع به‌شدت انتقاد کردند و با تأکيد بر اينکه راه حل اين قضيه اقدام عملي کشورهاي مسلمان و فشار سياسي و اقتصادي به دولت بي‌رحم ميانمار است، خاطرنشان کردند: جمهوري اسلامي‌بايد عليه ظلم در هر نقطه از جهان، صريح و شجاعانه، اعلام موضع کند.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت الله خامنه‌اي، تقليل فاجعه ميانمار به يک درگيري مذهبي بين مسلمانان و بودايي‌ها را نادرست خواندند و افزودند: البته ممکن است در اين حادثه تعصب مذهبي تأثير داشته باشد اما اين قضيه، يک قضيه سياسي است، زيرا مجري آن، دولت ميانمار است و در رأس آن دولت نيز زني بي‌رحم قرار دارد که برنده جايزه صلح نوبل بوده و با اين اتفاقات، در واقع، مرگ جايزه صلح نوبل رقم خورد.

ايشان افزودند: اين فجايع در مقابل چشم کشورها و دولتهاي اسلامي‌و مجامع جهاني و دولتهاي رياکار و دروغگوي مدعي حقوق بشر از سوي دولت بي‌رحم ميانمار، در حال رخ دادن است.

رهبر انقلاب اسلامي‌با انتقاد از اکتفا کردن دبيرکل سازمان ملل به محکوم کردن جنايات در ميانمار افزودند: مدعيان حقوق بشر که گاهي براي مجازات يک مجرم در يک کشور، جنجال و هياهو مي‌کنند، در مقابل کشتار و آواره شدن دهها هزار نفر از مردم ميانمار، هيچ عکس‌العملي نشان نمي‌دهند.

حضرت آيت الله خامنه‌اي با تأکيد بر لزوم ورود و اقدام عملي دولتهاي اسلامي، گفتند: البته منظور از اقدام عملي، لشکرکشي نيست بلکه بايد فشار سياسي، اقتصادي و تجاري خود را بر دولت ميانمار افزايش دهند و عليه اين جنايات در مجامع جهاني فرياد بکشند.

ايشان تشکيل کنفرانس سازمان همکاري اسلامي‌با موضوع فجايع ميانمار را ضروري خواندند و خاطرنشان کردند: دنياي امروز، دنياي ظلم است و جمهوري اسلامي‌بايد اين افتخار را براي خود حفظ کند که عليه ظلم در هر نقطه از جهان، چه در مناطق اشغالي توسط صهيونيست‌ها، چه در يمن و بحرين و چه در ميانمار، موضع صريح و شجاعانه خود را اعلام کند.


برچسب ها: میانمار ، نوبل ، مرگ
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: