آخرین اخبار
کد خبر: ۱۸۷۹۶
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تکذيب ادعاي فرماندهي مرکزي نيروي دريايي آمريکا توسط ارتش
فرماندهي مرکزي نيروي دريايي آمريکا درباره هشدار ارتش جمهوري اسلامي‌ايران به يک ناو آمريکايي در درياي عمان توضيح داد که هيچ‌گونه رويارويي مستقيم ميان نيروهاي ايراني و آمريکايي رخ نداده است. کلوئه مورگان سخنگوي فرماندهي مرکزي نيروي دريايي آمريکا نيز اين مساله را تاييد کرد.
گروه سياست خارجي: روز يکشنبه يک فروند لنج ماهيگيري با نام شمس که براي تست موتور خود در فاصله 45مايلي از ساحل بندر جاسک دچار آبگرفتگي و خرابي موتورخانه شده بود، از نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي‌ايران طلب کمک مي‌کند، پس از دريافت درخواست کمک از لنج مذکور، منطقه دوم دريايي ولايت نيروي دريايي ارتش، ناو موشک‌انداز فلاخن را براي کمک اعزام مي‌کند که با ورود تيم کنترل صدمات يگان نداجا به لنج و جلوگيري از صدمات بيشتر اين لنج تا اسکله يدک مي‌شود. پس از آن يک فروند ناو آمريکايي به‌شماره بدنه 02 در حال نزديک شدن به موقعيت لنج مذکور بود که با هشدار و اعلام حضور ناو موشک‌انداز فلاخن از منطقه دور مي‌شود.

در اين زمينه روز گذشته، فرماندهي مرکزي نيروي دريايي آمريکا درباره هشدار ارتش جمهوري اسلامي‌ايران به يک ناو آمريکايي در درياي عمان توضيح داد که هيچ‌گونه رويارويي مستقيم ميان نيروهاي ايراني و آمريکايي رخ نداده است. کلوئه مورگان سخنگوي فرماندهي مرکزي نيروي دريايي آمريکا نيز اين مساله را تاييد کرد.

به گزارش ايسنا، فرماندهي مرکزي نيروي دريايي آمريکا با صدور بيانيه‌اي به اين خبر واکنش نشان داد و اعلام کرد که گشت زني ساحلي که در حال انجام عمليات در درياي عمان بوده است، در ششم سپتامبر تماس اضطراري يک قايق کوچک را در فاصله 75 مايلي موقعيت ناو آمريکايي (Tempset) تمپست دريافت مي‌کند.با وجود ترافيک راديويي از فاصله دور، ناو تمپست شنيده است که قايق موتوري آمريکايي کمک بيشتري را براي قايق ايراني که در شرايط اضطرار قرار داشته، هماهنگ کرده است که چگونه به ايران بازگردد.

به گزارش تسنيم اما دريادار دوم رضا عباسي، فرمانده منطقه دوم دريايي ولايت نيروي دريايي ارتش با تکذيب ادعاي فرماندهي ناوگان آمريکا در خصوص عدم دريافت اخطار از ناو نداجا گفت: در صورت لزوم مستندات اخطار به ناو آمريکايي را منتشر مي‌کنيم.


برچسب ها: ناو ، آمریکایی ، ارتش
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: