کد خبر: ۱۸۷۸۶
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
کی‌روش: انتقاد سرمربی پرتغالی از نحوه آماده‌سازی تیم ملی
کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی ایران، معتقد است که برای صعود از مرحله گروهی جام جهانی، باید آماده سازی متفاوتی داشته باشند.
کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی ایران برای آماده سازی تیمش به منظور موفقیت در جام جهانی روسیه انتظاراتی بیشتر از گذشته از مسئولان فدراسیون فوتبال ایران دارد و در راس همه آنها توقعات مالی قرار دارد.
ایران در 4 دوره گذشته جام جهانی همواره در مرحله گروهی حذف شده و تنها یک بار موفق به کسب پیروزی در بزرگترین تورنمنت فوتبالی  دنیا شده است. با این حال هدف ایران این بار چیزی فراتر از کسب پیروزی در جام جهانی است و با تیم خوبی که کی روش در اختیار دارد، منتظر صعود به مرحله یک هشتم نهایی است. اما این مربی پرتغالی رسیدن به این هدف بزرگ را با شرایط مالی فعلی فدارسیون غیرممکن می داند.
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در گفت و گو با رویترز، درباره شرایط ایران بعد از صعود به جام جهانی گفت:"شرایط ما عملاً مثل قبل است. ما فدراسیونی داریم که نهایت تلاشش را می‌کند، اما متأسفانه در ایران و به نظر من در تمام نقاط جهان، زمانی که شما به اندازه کافی از حمایت مالی برخوردار نمی‌شوید، برای پیاده‌سازی برنامه‌های‌تان مشکل خواهید داشت.
ما سه ماه پیش به جام جهانی صعود کردیم و در این مقطع هیچ دلیلی وجود ندارد که برنامه‌ای مشخص و یک بودجه ثابت برای تصمیم‌گیری در مورد حضورمان در جام جهانی نداشته باشیم. اگر بخواهیم با همان الگوی دوره قبلی به جام جهانی برویم، به هیچ جایی نمی‌رسیم. این یک نتیجه‌گیری کاملاً ساده است."
صحبت های کی روش به نوعی اشاره به بیانیه اینستاگرامی 7 ملی پوش ایران پس از کسب تساوی در زمین کره دارد که فدراسیون فوتبال ایران را متهم به کم ارزش شمردن کار بزرگ بازیکنان تیم ملی کرده بودند.
ایران برای آماده سازی خود 29 سپتامبر با توگو بازی دارد و سپس به مصاف روسیه، میزبان جام جهانی خواهد رفت.
کی‌روش در همین رابطه گفت: با ارتباطات شخصی خودم، توانستم یک بازی دوستانه برابر روسیه ترتیب دهم. روسیه کشور میزبان جام جهانی است و پذیرفت که برابر ایران بازی کند. این اتفاق از نظر تأثیر بین‌المللی و اعتبار، می‌تواند بسیار مهم باشد، اما ما نمی‌توانیم فقط به روابط شخصی من و چنین ارتباطاتی بسنده کنیم. اگر شما می‌خواهید بازی‌های تدارکاتی خوبی داشته باشید، باید پول خرج کنید و این واقعیتی است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت."
سرمربی سابق رئال مادرید همچنین تأکید کرد که ایرانی‌ها باید با رویکردی حرفه‌ای‌تر به استقبال جام جهانی بروند؛ در غیر این صورت باید ریسک ناکامی در مهم‌ترین تورنمنت دنیای فوتبال و افزایش فاصله با تیم‌های مطرح فوتبال دنیا را به جان بخرند. 
" هدف کوتاه مدت من حصول اطمینان از داشتن یک اردوی آماده‌سازی چالشی، بی‌نظیر و فوق‌العاده است و من همیشه سعی خواهم کرد که متفاوت باشم. ایران تاکنون در چند جام جهانی حضور داشته است؟ چهار جام جهانی. این پنجمین جام جهانی است. چهار جام جهانی قبلی چه درسی به ما دادند؟ اینکه اگر می‌خواهید به دور دوم راه پیدا کنید باید متفاوت باشید. متفاوت در اردوی آماده‌سازی، در میزان جاه‌طلبی، خلاقیت، استفاده از نبوغ برای دیدن اینکه چگونه می‌‌توان در عرض 10 ماه باعث پیشرفت این تیم شد. 
برای متفاوت بودن، من باید تمام انرژی‌ام را صرف تحقق هدف اول کنم. ما چطور می‌توانیم فدراسیون و مسئولان را متقاعد کنیم که از ما برای متفاوت بودن حمایت کنند؟ ما نمی‌توانیم مثلاً انتظار داشته باشیم که مانند پرتغال باشیم، چون آنها این پروسه را 45 سال پیش آغاز کرده‌اند. ما نمی‌توانیم مانند آلمان باشیم، چون آنها 55 سال پیش شروع کرده‌اند، فرانسه 55 سال پیش شروع کرده است. چطور می‌توان درعرض 10 ماه این فاصله را کاهش داد؟ این هدف اول من است."
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: