آخرین اخبار
کد خبر: ۱۸۷۲۶
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
با اعزام تيم‌هاي دو نفره از نمايندگان مجلس کليد خورد؛
گروه سياست خارجي: تحول در ساختار وزارت خارجه خبر خوشي بود که ظريف در جريان دفاع از برنامه‌هايش در مجلس در هنگامه بررسي صلاحيتش داد.

وي بعد ازآن در گفتگوهاي مختلف روند اين تغييرات را نيز تشريح کرد. دستگاه ديپلماسي با تدبير مرد خندان سياست خارجي در حال تحول است.
باآغاز به کار ظريف در دولت جديد برخي نمايندگان مجلس ازبازديد از برخي سفارتخانه‌هاي کشورمان خبر دادند.سخنگوي وزارت خارجه نيز در واکنش به اين خبرها گفته بود:« به طور عمومي‌بازديد نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي‌مورد استقبال رييسان و همکاران ما در نمايندگي‌هاي ايران قرار مي‌گيرد.»
اردشير نوريان در اين باره گفته است: براساس مصوبه کميسيون مقرر شده است که بازديدهاي کاري از روند سفارتخانه‌هاي ايران خارج از کشور صورت گيرد.
عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي‌اظهار داشت: اکثر نمايندگان از وزارت امور خارجه براي دوره جديد درخواست فعال شدن سفارتخانه‌هاي ايران در خارج کشور در حوزه اقتصادي را داشتند به اين جهت ارزيابي نمايندگي‌هاي کشور را در دستور کار قرار داده ايم
پيش ازاين نيز،سيدحسين نقوي‌حسيني، سخنگوي کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس از سسلسله سفر‌هاي «کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس» براي بازديد از برخي سفارتخانه‌ها و کنسولگري‌هاي ايران در خارج از کشور خبر داده بود.
وي افزود: برنامه ريزي براي بازديد از سفارتخانه‌ها و کنسولگري‌هاي ايران در خارج از کشور، مطابق وظايف نظارتي کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس انجام مي‌شود.
بهرام قاسمي‌سخنگوي وزارت امور خارجه با بيان اين‌که به طور عمومي‌بازديد نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي‌مورد استقبال رييسان و همکاران ما در نمايندگي‌هاي ايران قرار مي‌گيرد، تصريح کرد: نمايندگان مجلس در جريان اين سفرها و بازديد از سفارت‌خانه‌هاي ايران از آخرين وضعيت روابط ايران با آن کشورها و هم‌چنين از آخرين شرايط و موقعيت آن کشورها در زمينه‌هاي مختلف آگاهي بيش‌تر و ملموس‌تري کسب مي‌کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: