آخرین اخبار
کد خبر: ۱۸۷۱۱
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رئيس سازمان صدا و سيما تاکيد کرد:
علی عسگری رئیس سازمان صدا و سیما در بیستمین جشنواره تولیدات استانی سازمان به صحبت پرداخت.
علي‌عسگري که پنج شنبه (۱۶ شهريورماه) در بيستمين جشنواره توليدات استاني سازمان صداوسيما سخن مي‌گفت، ضمن تشکر از برگزار کنندگان اين جشنواره، استان کردستان را مهد فرهنگ، هنر و انسان‌هاي شجاع و وفادار برشمرد و گفت: اگر دل مردم کردستان همراه نظام نبود، امکان نداشت که در اوايل انقلاب آرامش در اين استان برقرار شود. شهداي کرد و غيرکرد جانشان را براي کردستان فدا کردند، شهداي بزرگي بودند.
رييس سازمان صداوسيما با اشاره به تغييراتي که با ظهور فضاي مجازي در عرصه رسانه‌اي پديد آمده است اظهار کرد: امروز کار رسانه‌ها پيچيده است. بسياري از رقباي ما تلاش کردند که رسانه ملي در چشم مخاطبان افول کند. هيچ کشوري همانند ايران در معرض شبکه‌هاي ماهواره‌اي معاند با زبان خود آن کشور قرار ندارد. اما اين اتفاق براي کشور ما افتاده است. تعداد اين شبکه‌هاي ماهواره‌آي فارسي‌زبان از مرز ۲۶۰ گذشته است بنابراين سازمان صداوسيما بايد بسيار تلاش کند که مرجعيت خودش را حفظ کند.
علي‌عسگري ادامه داد: شبکه‌هاي استاني و ملي ما بايد از طريق بردينگ يعني توليد برنامه‌هاي شاخص هويت خودشان را حفظ کنند. خوشبختانه اين موضوع تاکنون در شبکه‌هاي استاني ما رخ داده است و هر شبکه‌اي يک برنامه شاخص دارد. اميدوارم در سال آينده در جشنواره بيست و يکم استاني به درصد ديده شدن اين برنامه‌ها افتخار کنيم.
رييس سازمان صداوسيما با بيان اينکه نخبگان فراواني در استان‌ها وجود دارد، اظهار کرد: کشور ما رو به رشد است و به همين خاطر ما بايد از نخبگاني که در هر استان وجود دارند بهره ببريم. در اين راستا بايد اين نخبگان در راديو و قاب تلويزيون ديده شوند و اين يکي از مهم‌ترين ماموريت‌هاي استاني سازمان صداوسيما محسوب مي‌شود.
او تربيت نسل جديد هنرمندان و نخبگان رسانه‌اي را از ديگر اهداف مراکز استاني بر شمرد و يادآور شد: ما بايد نيروهاي جوانتر و بهتري را براي حال و آينده تربيت کنيم. رسانه جاي برترين‌هاست. ما بايد برترين‌هاي هر استان را گزينش کنيم و به رسانه بياوريم.
علي عسگري با اشاره به توليد برنامه‌ها در حوزه کودک و نوجوان خاطرنشان کرد: با وجود اينکه تاکنون برنامه‌هاي خوبي در اين حوزه‌ها توليد شده است، اما هنوز دست ما در توليد برنامه‌هاي گروه نوجوان خالي است، چراکه مي‌توانيم برنامه‌هاي کودک را از کشورهاي خارجي خريداري کنيم، اما براي خريد برنامه‌هاي خارجي در گروه سني نوجوانان به دليل مشکلات محتوايي با مشکلاتي مواجه مي‌شويم.او اضافه کرد: برهمين اساس بايد براي توليد محصولات فرهنگي داخلي براي گروه سني نوجوانان بشتابيم.
رييس سازمان صداوسيما با اشاره به توسعه مراکز استاني سازمان صداوسيما بيان کرد: مراکز استاني از نظر تجهيزات ساختمان و نيروهاي انساني در سطح خوبي قرار دارند و ديگر مي‌توانند در توليد آثار فاخر وارد ميدان شوند. خوشبختانه هم‌اکنون هنرمندان و کارگردانان برجسته در حال همکاري با مراکز استاني هستند.
رييس سازمان صداوسيما بااشاره به تاکيد مقام معظم رهبري بر فعاليت‌هاي اقتصادي يادآور شد: در همين راستا بايد براي افزايش کيفي‌سازي محصولات ايراني در شبکه‌هاي سازمان صداوسيما فرهنگ‌سازي کنيم. به همين منظور شبکه ايران کالا براي حمايت از توليد ملي ايجاد شده است و در آينده نزديک رسما افتتاح خواهد شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: