کد خبر: ۱۸۶۶۶
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
چرا امید ابراهیمی برای بازگشت عجله کرد تا طول درمانش بیشتر شود؟
شوک بزرگی که در روزهای اخیر به اردوی تیم استقلال وارد شد، طولانی شدن دوره درمان امید ابراهیمی و تعویق بازگشت او به میدان بود.
به نقل از مهر، بی‌تردید امید ابراهیمی را باید یکی از بهترین بازیکنان یک دهه اخیر استقلال و یکی از برترین هافبک‌های میانی فوتبال ایران در سال‌های اخیر دانست. این بازیکن علیرغم این که پست سازمانی‌اش هافبک دفاعی است، آمار بسیار خوبی در پاس گل و از آن مهمتر آمار قابل توجهی در تعداد گل‌های زده دارد تا جایی که در سه فصل گذشته گل‌زن ترین هافبک فوتبال ایران بوده است. این بازیکن باتجربه و تاثیرگذار از اواخر فصل گذشته دچار آسیب دیدگی شد و تاکنون نتوانسته به میدان بازگردد.
ابراهیمی چندی پیش تحت عمل جراحی قرار گرفت و در حالی که به نظر می‌رسید دوره درمانش به اتمام رسیده و برای بازگشت به میدان مشکلی ندارد، اما به یکباره خبر مصدومیت دوباره او از همان ناحیه چون شوکی به استقلال وارد شد که البته با یک روز تاخیر این خبر با واژه «طولانی تر شدن دوره درمان» تلطیف شد. اما آنچه مسلم است اینکه منصوریان حداقل دو سه بازی دیگر نمی‌تواند روی امید ابراهیمی حساب کند.
* اولین تهدید کی‌روش
وقتی اواخر فصل گذشته ابراهیمی برای اولین بار از ناحیه عضله شکم دچار آسیب دیدگی می‌شود، کی‌روش تمایلش را برای درمان این بازیکن تحت نظر تیم پزشکی تیم ملی نشان می‌دهد. اما مجموعه تیم پزشکی استقلال، کادر فنی این تیم و خود ابراهیمی به این نتیجه می‌رسند که درمان وی تحت نظر تیم پزشکی استقلال صورت گیرد.
این موضوع ناراحتی سرمربی تیم ملی را در پی‌ دارد و به صورت تلویحی اعلام می‌دارد اگر ابراهیمی زیر نظر تیم پزشکی استقلال درمان شود و به دیدار این تیم مقابل العین در لیگ قهرمانان آسیا نرسد، او را به تیم ملی دعوت نخواهد کرد.
* عملی شدن تهدید کی‌روش
ابراهیمی علیرغم تلاش های خودش و تیم پزشکی استقلال در نهایت برای دیدار با العین آماده نشد و با وجود این که آبی پوشان را در سفر به امارات همراهی کرد، اما از لیست هجده نفره استقلال خط خورد. سرمربی تیم ملی نیز بلافاصله و در اولین اعلام لیست تیم ملی با عدم دعوت از ابراهیمی نشان داد که صحبتی که در گذشته با این بازیکن ملی پوش داشته را فراموش نکرده است.
البته کی‌روش با تاخیری یکی دو روزه از امید ابراهیمی به عنوان بازیکن مصدوم تیم ملی نام برد و از او خواست تا به جای حضور در اردوی تیم ملی به کادر پزشکی تیم ملی مراجعه کند که این اتفاق هم افتاد.
* عدم دعوت از ابراهیمی در دیدار با رییس جمهور
در همه این مدت خطر خط خوردن نام ابراهیمی از لیست نهایی تیم ملی او را تهدید کرده و همچنان می‌کند. وقتی ابراهیمی این خطر را بیشتر از همیشه احساس کرد که نام او در بین ملی پوشانی که پس از قطعی شدن صعود به جام جهانی به دیدار رییس جمهور رفتند به چشم نخورد. این اولین پالس‌های منفی و بسیار جدی بود که از سوی کی‌روش هافبک با تجربه تیم استقلال را تهدید کرد تا بیش از همیشه خطر دور ماندن از تیم ملی را احساس کند. 
* عزت اللهی، کریمی و دیگران
اعتماد ویژه کی‌روش به سعید عزت اللهی و فیکس شدن این بازیکن در ترکیب تیم ملی نیز موجب شد تا نگرانی‌های ابراهیمی به مراتب بیشتر شود. به خصوص که عزت اللهی از چند ویژگی نسبت به ابراهیمی برخوردار بود که از نظر کی‌روش امتیاز محسوب می‌شود. از جمله سن کمتر و حضور وی در یک باشگاه اروپایی. 
کی‌روش که عادت دارد منتظر بازیکنان جامانده‌اش نماند و آنقدر پشتوانه سازی کرده خیالش از این بابت راحت باشد، علی کریمی را هم به جمع هافبک‌های میانی‌اش اضافه کرد. ضمن این که باتوجه به فیکس شدن میلاد محمدی در پست دفاع چپ، کی روش با یک تغییر پست برای احسان حاج صفی او را هم به پست هافبک دفاعی آورد تا حلقه محاصره به امید ابراهیمی تنگ تر شود.
اما کار به اینجا ختم نشد. کی‌روش قبل از دیدار ایران و کره جنوبی روی دو بازیکن هم پستی و هم باشگاهی ابراهیمی هم دست گذاشت. نورافکن ۲۰ ساله و چشمی ۲۴ ساله هم به جمع هافبک‌های میانی تیم ملی اضافه شدند تا ابراهیمی از همیشه به تیم ملی دورتر شود.
* عجله برای بازگشت
جمیع این اتفاقات دست به دست هم می‌دهد تا امید ابراهیمی در سال جام جهانی و در روزهایی که با سرعت به جام جهانی نزدیک می‌شویم برای پشت سر گذاشتن مصدومیت و بازگشت به میدان عجله کند. برای «امید» استقلال هیچ راهی برای بازگشت به تیم ملی باقی نمی‌ماند مگر آن که هرچه زودتر به میدان برگشته و خودش را اثبات کند. این دلیل و یا بهتر است بگوییم بهانه‌ای بود برای آن که ابراهیمی برای زود بازگشت به میدان.
ابراهیمی در واقع برای آن که موقعیت تضعیف شده‌اش در تیم ملی در آستانه جام جهانی را بازپس بگیرد، چاره‌ای جز عجله کردن برای بازگشت نداشت و همین عجله کردن پاسخ وارونه داد و باعث شد تا نه تنها ابراهیمی زودتر از موعد مقرر به میدان بازنگردد، بلکه حتی بازگشت او به میدان با تاخیر هم همراه شود.
*کابوس بزرگ استقلال تکمیل شد؛ شجاعیان هم مصدوم شد
هافبک تهاجمی تیم فوتبال استقلال در تمرین روز دوشنبه این تیم دچار مصدومیت شد.
داریوش شجاعیان، هافبک تهاجمی و گران قیمت استقلال روز  دوشنبه در جریان تمرین آبی‌های پایتخت از ناحیه زانو دچار مصدومیت شد. هر چند که میزان مصدومیت او مشخص نیست اما این احتمال هست که این بازیکن هم تا مدت قابل توجهی نتواند برای استقلال به میدان برود.
به جز شجاعیان، سجاد شهباززاده، امید ابراهیمی، پژمان منتظری، میلاد زکی‌پور، مجید حسینی و تا حدی جابر انصاری از مصدومان استقلال به حساب می‌آیند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: