آخرین اخبار
کد خبر: ۱۸۶۶۱
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
نجفی در مراسم تحلیف در شورای شهر:
برخی دوستان پیش خودشان با افرادی برای برخی مناصب حرف زدند. هیچ کس از طرف من حقی برای تصمیم گیری ندارد و حتی شنیدم یکی از دوستان با سه نفر حرف زده که من نسبت به این مساله آگاهی نداشتم. یکی از مدیرانی که انتخاب کرده بودم وقتی فهمیدم دست به لابی‌های غیرمتعارف زده است، او را از لیست مدیران خط زدم. من با کسی تعارف ندارم و البته برای شنیدن مشورت در شورا و غیرشورا آمادگی دارم و دل و گوش من برای شنیدن مشورت باز است.
گروه اجتماعي: روز گذشته  شهردار پايتخت براي اداي سوگند به پنجمين جلسه شوراي شهر تهران رفت. محمد علی نجفی در  اولین روز که حکم خود را تحویل گرفت به نکاتی اشاره داشت.

با وجدان خودم سوگند یاد کردم تا با تمام وجودم برای شهر تهران تلاش کنم. اولین اقدام اینجانب تدابیری که باید برای سرآغاز سال تحصیلی صورت بگیرد خواهد بود. جلساتی در خصوص منابع مالی با فرماندار و استاندار جلسات ویژه ای داشتیم. به دنبال درآمدهای پایدار هستیم. جلسات زیادی برای انتخاب همکاران جدید داشتم که کار بسیار سختی است. برای انتخاب مدیران جز توجه به شایستگی ها و اولویت شهرها به چیز دیگری پایبند نخواهم بود.

دوستانی که از من انتظاراتی در انتخاب داشتند از من گله خواهند کرد اما گفته‌ام که با دقت بر تخصص انتخاب خواهم کرد. هیچ کسی از جانب من اجازه انتخاب مدیران شهرداری و اعلام آن را ندارد. فردی از جانب من انتصابی را در شهرداری اعلام کرده بود که شخص این دوست عزیز را از لیست انتخابم خط زدم. این مسئولیت خطیر و سنگین بر عهده اینجانب بوده و من نیز ریز بینی لازم را خواهم داشت. مشارکت مردم را در یک ضلع و شورای شهر و شهرداری و دانش آموختگان دانشگاهی را ضلع های دیگر مدیریت شهری می‌دانم

مدیریت شهر 4 ضلعی است

در این مراسم  نجفی ،شهردار تهران ، ری و تجریش  در پنجمین نشست شورای شهر تهران اظهار داشت: وقتی اعضای محترم شورای شهر رایشان را به من دادند و حکم خود را تحویل گرفتم در پیشگاه خدا سوگند یاد کردم و در نزد وجدان خودم متعهد شدم همه دانش و تجربه و توان خود را وقف منافع جمهوری اسلامی قرار دهم و با تمام وجود برای شهر تهران خدمت کنم. امیدوارم در این تعهدی که وجدانا یاد کردم و در مقابل این سوگندنامه پایبند باشم و به آن عمل کنم.

نجفی با اشاره به رایزنی‌ها و اقدامات خود در شهرداری در این مدت تصریح کرد: در طول 8 روز گذشته تلاش کردم با برنامه و شرایط شهرداری آشنا شده، راه‌های اجرای برنامه را طراحی کرده و با مدیران شهرداری جلساتی برگزار کردم و براساس اولویت‌ها چندین جلسه با مدیران و شهرداران مناطق داشتم.

وی با یادآوری نزدیک شدن بازگشایی مدارس خاطرنشان کرد: در آستانه مهر هستیم و باید به استقبال بازگشایی مدارس برویم. اولین اقدام من اتخاذ تدابیر برای سرآغاز سال تحصیلی است. در این چارچوب باید برای خدمت‌رسانی اقدام کنیم و زمینه‌های خدماتی همچون رفع ترافیک و ... را فراهم کنیم.

شهردار تهران با بیان اینکه جلساتی درخصوص منابع مالی با فرماندار و استاندار تهران داشته‌ام، خاطرنشان کرد: امسال سال سختی از نظر مالی برای شهرداری است و برخی درآمدهای پیش‌بینی شده محقق نمی‌شود و باید با راهکارهایی درصد جبران آن باشیم.

نجفی با بیان اینکه ما به دنبال درآمدهای پایدار برای شهرداری هستیم، ابراز داشت: امسال سال سخت مالی است که امیدوارم با برنامه‌ریزی این سال را پشت سر بگذاریم.

وی با بیان اینکه جلسات زیادی برای انتخاب همکاران جدید داشتیم که کار سختی است، عنوان کرد: باید افراد شایسته ای را انتخاب کنیم. امروز چهار نفر از معاونان شهرداری معرفی می‌شوند. سعی می‌کنم جز مصلحت شهرداری و توجه به شایستگی ها و اولویتهای شهر به چیز دیگر پایبند نباشم. ممکن است این سیاست برخی دوستان را گله مند می‌کند و در این 10 روز هم گله‌هایی از برخی دوستان به گوش من رسیده است که فکر می‌کردند  با انتصاب من به سمتی می‌رسند.

شهردار تهران اضافه کرد: برخی دوستان پیش خودشان با افرادی برای برخی مناصب حرف زدند. هیچ کس از طرف من حقی برای تصمیم گیری ندارد و حتی شنیدم یکی از دوستان با سه نفر حرف زده که من نسبت به این مساله آگاهی نداشتم. یکی از مدیرانی که انتخاب کرده بودم وقتی فهمیدم دست به لابی‌های غیرمتعارف زده است، او را از لیست مدیران خط زدم. من با کسی تعارف ندارم و البته برای شنیدن مشورت در شورا و غیرشورا آمادگی دارم و دل و گوش من برای شنیدن مشورت باز است.

وی با تاکید بر اینکه مدیریت شهر 4 ضلعی است، بیان کرد: یک ضلع همه نهادها و سازمان‌ها هستند که باید با یکدیگر همکاری کنند. ضلع دوم، شهروندان تهرانی هستند که با مشارکت و پشتیبانی خود ما را همراهی می‌کنند. ضلع سوم اعضای شورا هستند که با مشورت به من کمک می کنند و ضلع چهارم مجموعه بزرگ مدیران و کارمندان شهرداری را تشکیل می‌دهند و به همراهی و همکاری شان اعتقاد دارم.

برچسب ها: نجفی ، سوگند ، شهرداری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: