کد خبر: ۱۸۶۴۷
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مرادخاني با حضور در جشنواره نمايش‌هاي آييني و سنتي خبر داد:
معاون هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي‌از انجام رايزني‌هايي با شهرداري براي اختصاص تکيه‌اي ثابت براي اجراي تعزيه خبر داد و خواستار تغيير قوانين مربوط به ماليات فعاليت‌هاي هنري در مجلس شد.
به گزارش ايلنا، علي مرادخاني شامگاه يکشنبه 12 شهريور ماه در جريان بازديد از بخش شبيه‌خواني و بخش قهوه‌خانه‌اي جشنواره نمايش‌هاي آييني و سنتي درباره اختصاص مکاني ثابت براي اجراي تعزيه گفت: اين موضوع را با دوستان‌مان در شهرداري پيگيري مي‌کنيم و بزودي تکيه ثابتي براي اجراي تعزيه خواهيم داشت.
در اين بازديد که با همراهي حجت‌الاسلام مازني عضو کميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي‌انجام شد، مرادخاني درباره همکاري بيشتر ميان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي‌و کميسيون فرهنگي مجلس نيز توضيح داد: بايد ارتباط ميان هنر و مجلس قدري بيشتر شود يکي از مواردي که مجلس مي‌تواند به ما کمک کند، در زمينه قوانين مربوط به ماليات است که مدت‌هاست اين موضوع را پيگيري مي‌کنيم و خوشبختانه در حال حاضر نيز همکاري خوبي با مجلس داريم.
وي افزود: اميدواريم اين موضوع به تصويب برسد تا کساني که مي‌توانند به عنوان حامي‌مالي در فعاليت‌هاي هنري مشارکت کنند، اين کمک‌ها به عنوان پرداخت ماليات از سوي آنان لحاظ شود. بدين معنا که آنان ماليات خود را از راه کمک به فعاليت‌هاي هنري پرداخت کنند.
معاون هنري ادامه داد: ديگر موضوعي که دوستان ما در مجلس مي‌توانند کمک کنند، بحث مربوط به اختصاص يک درصد از بودجه عمراني براي حمايت از آثار هنري است که اين موضوع تا به حال اجرايي نشده و اميدواريم با همراهي دوستان در مجلس، محقق شود.او از اصلاح قوانين ماليات فعاليت‌هاي هنري به عنوان ديگر موضوعي ياد کرد که مجلس مي‌تواند براي بهبود فعاليت‌هاي هنري، آن را مورد توجه قرار بدهد. به اين معنا که درآمد حاصل از انجام فعاليت‌هاي هنري، صرف توليد آثار هنري جديد بشود و از اين راه بتوان به رونق بيشتر فعاليت‌هاي هنري کمک کرد.

مرادخاني در ادامه شکل‌گيري سازمان نظام هنر را يکي ديگر از نيازهاي هنرمندان دانست که به کمک مجلس مي‌تواند محقق شود.

معاون هنري تصريح کرد: از جمله‌اموري که مجلس مي‌تواند به ما کمک کند، تاسيس سازمان نظام هنر است و اين هم يکي از موضوعات مهمي‌است که ما مشغول پيگيري آن هستيم.

معاون هنري شامگاه 12 شهريور ماه با حضور در فضاي باز مجموعه تئاتر شهر به تماشاي مجالس شبيه‌خواني نشست و در ادامه با حضور در بخش قهوه خانه‌اي جشنواره واقع در فضاي باز تالار وحدت، در اجراي ترنا بازي مشارکت کرد.

هيجدهمين جشنواره نمايش‌هاي آييني و سنتي با دبيري داوود فتحعلي بيگي تا روز 15 شهريور ماه ادامه دارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: