آخرین اخبار
کد خبر: ۱۸۵۸۲
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
فرابورس ایران به مدد رشد متغیرهایی همچون شاخص کل، ارزش بازار، حجم، تعداد دفعات و همچنین ارزش معاملات توانست یکی از سبزپوش‌ترین هفته‌های معاملاتی را در شهریورماه تجربه کند.

فرابورس ایران به مدد رشد متغیرهایی همچون شاخص کل، ارزش بازار، حجم، تعداد دفعات و همچنین ارزش معاملات توانست یکی از سبزپوش‌ترین هفته‌های معاملاتی را در شهریورماه تجربه کند.
 در هفته معاملاتی منتهی به ۱۰ شهریورماه، آیفکس با افزایش ۱۳ واحدی معادل ۱.۴ درصد روز چهارشنبه در قله تاریخی خود یعنی ارتفاع ۹۵۳ واحدی ایستاد و بازدهی‌ خود از ابتدای سال را به نزدیکی رقم ۹ درصد رساند.
در همین حال ارزش بازار فرابورس نیز با افزایش ۱.۲ درصدی روبه‌رو شد تا به این ترتیب این متغیر رشد ۲ درصدی را از ابتدای سال تجربه کند.
نگاهی به آمار معاملات بازار فرابورس نشان می‌دهد در مجموع هفته، معامله‌گران یک‌هزار و ۷۲۵ میلیون ورقه بهادار را در ۱۷۴ هزار دفعه داد و ستد کردند که ارزش آن ۱۱ هزار و ۲۶۱ میلیارد ریال بود. این ارقام در مقایسه با هفته پیشین از رشد بیش از ۱۰۰ درصدی حجم و ارزش و حدود ۳۰ درصدی تعداد دفعات معاملات حکایت داشت.
در همین حال در بازارهای اول، دوم و پایه نیز به ترتیب شاهد جابه جایی ۳۱۱، ۷۹۳ و ۴۷۰ میلیون سهم به ارزش ۵۹۹، ۲۴۳۵ و ۹۸۴ میلیارد ریال بودیم که از افزایش حدود ۳۰۰ درصدی حجم و ارزش معاملات در بازار اول، ۷۰ درصدی در بازار دوم و بیش از ۸۰ درصدی در بازار پایه حکایت داشت.
بازار ابزارهای نوین مالی نیز با معامله ۱۵۱ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۷ هزار و ۲۴۳ میلیارد ریال با رشد بیش از هزار درصدی حجم و ۱۰۷ درصدی ارزش معاملات روبه‌رو شد.
اوراق بدهی هفته گذشته بیش از ۱۰۰ درصد افزایش حجم و ارزش معاملات را به ثبت رساند؛ در همین حال ETFها نیز با رشد بیش از ۱۳۰۰ درصدی حجم و ۵۰ درصدی ارزش معاملات روبه‌رو شد. اوراق تسهیلات مسکن نیز بیش از ۲۰ درصد رشد در حجم و ارزش دادوستدها را تجربه کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: