آخرین اخبار
کد خبر: ۱۷۳۴۶
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
به گزارش ایسنا، علی اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی ایران در یازدهمین همایش اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور در مشهد خطاب به مخالفان برجام اظهار کرد: ان‌شاءالله ترامپ برجام را پاره کند تا بفهمیم به کجا خواهیم رسید.
وی با تاکید بر اینکه برجام را باید منصفانه ارزیابی کنید نه آرزومندانه، گفت: حقایق روی زمین را ببینید، سوالی که مطرح می شود این است چه کار باید می‌کردیم تا آمریکایی‌ها بیایند و عذر خواهی کنند و تحریم‌ها برداشته شود . برجام را منصفانه ارزیابی کنیم نه آرزومندانه.
رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه کسانی که مخالف برجام هستند بیایند و به این سوال پاسخ دهند، بیان کرد: آیا صنعت هسته‌ای کشور ملک شخصی من بوده که در مذاکرات من برای آن شخصا تعیین تکلیف کنم و هر چه آمریکایی‌ها بگویند ما بگوییم چشم، چنین طرز فکری حکومت و نظام را زیر سوال می‌برد. یعنی این نظام هیچ متولی نداشته که یک نفر مثل من برای کشور تعیین
تکلیف کند؟
وی تاکید کرد: متاسفانه آمریکایی‌ها در برجام عملکرد درستی نداشتند، چگونه درست نبوده، اینجاست که مقام معظم رهبری دقیق مطلب را بیان کردند و فرمودند در نوشتن برجام  مسامحه و عجله شده است که این سخن ایشان در بعد تحریم بود نه بعد فنی.
وی اظهار کرد: من به عملکرد برجام نمره 70 می دهم و از نظر من برجام قبول شده است، 30 درصد هم اختلال ایجاد می‌کنند که باید با آمریکا صحبت کرد و فشار آورد. ما امکانات فشار را هم داریم.
معاون رییس جمهوری افزود: امروز در برجام طوری عمل کردیم که دیگر به گذشته بر نمی‌گردیم. اگر در آینده به تاریخ ایران نگاه شود، خواهیم فهمید که این ملت چه  قدم بزرگی برداشته است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: