آخرین اخبار
کد خبر: ۱۷۲۳۸
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
از سوی وزیر اطلاعات مطرح شد؛
وزير اطلاعات يادآور شد: اما براي مردم ، فعالان مدني، خبرنگاران، هنرمندان، ناشران و فعالان اقتصادي وظيفه خود مي‌داند که به عنوان يک خادم بهترين خدمت را چه در عرصه امنيت و چه در ساير عرصه‌ها ارايه کند و اين مسيري است که وزارت اطلاعات امروز دنبال مي‌کند و اميدواريم که همه جامعه اطلاعاتي همين مسير را دنبال کنند.
وزير اطلاعات مي‌گويد: من بارها گفته‌ام با احضار، بازداشت و زنداني کردن فعالان مدني اعم از اصحاب رسانه، فرهنگ و هنر، اقتصادي و سياسي مخالف هستم.اين مطلب را نه به عنوان يک روحاني و دانشگاهي بلکه به عنوان يک مقام امنيتي مي‌گويم چرا که در مديريت جامعه خودي که اصحاب رسانه، فعالان اقتصادي و سياسي و مدني جامعه خودي هستند، ارعاب و روش‌هاي سخت به عنوان وسيله صحيح مديريت نيست.

سيد محمود علوي باتاکيد بر اين که با تروريست‌ها که امنيت مردم را به چالش مي‌کشند بدون مسامحه برخورد مي‌کنيم، گفت: در دولت آينده اشراف اطلاعاتي را تقويت و از به چالش کشيدن امنيت کشور توسط تروريست‌ها جلوگيري مي‌کنيم.

وي بعد از پايان جلسه هيات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالي درباره حضور خود در دولت دوازدهم اظهارکرد: ما سربازيم، سرباز هميشه آماده خدمت است و سنگرش را خودش انتخاب نمي‌کند، زماني که وظيفه به او داده مي‌شود، نه نمي‌گويد و انجام وظيفه مي‌کند، من آماده خدمت هستم.

به گزارش ايرنا، وي درباره مهم‌ترين اولويت‌هاي وزارت اطلاعات در چهارسال آينده افزود: امنيت مهم‌ترين مساله براي اين وزارتخانه است و بتواند با کمترين هزينه چالش آفريني دشمنان انقلاب را پيش‌بيني و مديريت و از آسيب زدن چالش‌ها به کشور جلوگيري کند.

وزير اطلاعات تاکيد کرد: تاکنون مجموعه امنيتي کشور که در راس آن وزارت اطلاعات بوده از نظر قانون به عنوان مادر جامعه اطلاعاتي است، اين رسالت خود را به خوبي ايفا کرده و در دنيايي که پر از التهاب و ناامني بوده امنيت کشور را حفظ کرده است.

علوي ادامه داد: جز يک مورد که تروريست‌ها توفيق آنچناني پيدا نکردند در ساير موارد اين نهاد ضربه لازم را زده است.

وي يادآور شد: مهم اين است که اشراف اطلاعاتي را تقويت کنيم که تقويت خواهيم کرد و از به چالش کشيدن امنيت کشور توسط تروريست‌ها جلوگيري کنيم و شاهد امنيت پايدار در کشور اسلامي‌ايران باشيم.

وزير اطلاعات درباره اين که بعضي از نمايندگان مجلس بحث دوتابعيتي و سوال از شما را بارديگر در مجلس مطرح کردند، گفت: دوتابعيتي مساله‌اي است که مي‌توانست به صورت اداري و با مکاتباتي بين دستگاه قضايي و وزارت اطلاعات و ساير دستگاه‌هايي که به نوعي مرتبط هستند، حل شود و اصلا نيازي به رسانه‌اي کردن آن نبود چون در حد و اندازه‌اي نبود که نياز به انعکاس رسانه‌اي داشته باشد.

علوي ادامه داد: هيچ دستگاهي در دولت تعمد بر اين ندارد که فردي دوتابعيتي داشته باشد و به قانون دهن کجي کند، او را به کار بگيرد و مسووليت بدهد.

وي تصريح کرد: هيچ دستگاهي در نظام در بدنه دولت يا در دستگاه‌هاي غيردولتي نداريم که بخواهد در برابر قانون دهن کجي کند.

وزير اطلاعات خاطرنشان کرد: اگر فردي دوتابعيتي باشد و دستگاهي از اين موضوع اطلاعاتي نداشته باشد، اشکالي متوجه آن نيست اما هيچ دستگاهي نداريم که بداند فردي دوتابعيتي است و قانون اجازه به کارگيري و واگذاري مسووليت به او را نمي‌دهد آن را استخدام کرده باشد.

علوي يادآور شد: کساني که فکر کردند مساله دوتابعيتي ابزاري براي به چالش کشيدن دولت در افکار عمومي‌است به ابزار خوبي متمسک نشدند و اين ريسمان پوسيده‌اي است و خود آن کساني که اين را برجسته مي‌کردند کم کم به اين نتيجه مي‌رسند که اين نردبان، نردبان محکمي‌براي بالارفتن از آن و به چالش کشيدن دولت نيست.

بهترين روش صحيح مديريت فعالان رسانه‌اي تعامل است

وزير اطلاعات همچنين درباره احضار برخي خبرنگاران از سوي نهادهاي امنيتي گفت: من بارها گفته‌ام با احضار، بازداشت و زنداني کردن فعالان مدني اعم از اصحاب رسانه، فرهنگ و هنر، اقتصادي و سياسي مخالف هستم.

علوي افزود: اين مطلب را نه به عنوان يک روحاني و دانشگاهي بلکه به عنوان يک مقام امنيتي مي‌گويم چرا که در مديريت جامعه خودي که اصحاب رسانه، فعالان اقتصادي و سياسي و مدني جامعه خودي هستند، ارعاب و روش‌هاي سخت به عنوان وسيله صحيح مديريت نيست.

وي تاکيد کرد: بهترين روش صحيح مديريت فعالان رسانه اعم از خبرنگاران، مديران مسوولان ، سردبيران يا فعالان اقتصادي يا سياسي تعامل است.

وزير اطلاعات يادآور شد: تجربه‌هاي بسيارگران سنگيني در وزارت اطلاعات داريم که با مجموعه‌اي از فعالان صنف‌هاي مختلف صحبت کرديم اگر مواردي بود که بايد رعايت مي‌کردند خود آنها رعايت کردند و نيازي به ارعاب و بگير و ببند و امثال اينها نداشته است.

علوي اضافه کرد: اين گونه روش‌ها مربوط به مديريت دشمن است. قرآن هم به ما مي‌گويد که ارعاب و هراس در رابطه با دشمن بايد به کار گرفته شود. تجهيزات نظامي‌را فراهم کنيد براي اين که دشمنان خدا و خودتان را بترسانيد. ابزار ترس و دستگير کردن و بازداشت کردن فقط در رابطه با دشمن است.

وي تاکيد کرد: ما با تروريست‌ها که امنيت مردم را به چالش مي‌کشند بدون مسامحه برخورد مي‌کنيم و مانند عقاب با چنگال پرقدرتش به سراغ آنها مي‌رويم و پنجه‌هاي پولادين خود را در خرخره آنها فرو کرده و قلب پليد و مغز بدنيت آنها را نشانه گلوله‌هاي آتشين خود قرار مي‌دهيم.

وزير اطلاعات يادآور شد: اما براي مردم ، فعالان مدني، خبرنگاران، هنرمندان، ناشران و فعالان اقتصادي وظيفه خود مي‌داند که به عنوان يک خادم بهترين خدمت را چه در عرصه امنيت و چه در ساير عرصه‌ها ارايه کند و اين مسيري است که وزارت اطلاعات امروز دنبال مي‌کند و اميدواريم که همه جامعه اطلاعاتي همين مسير را دنبال کنند.

علوي همچنين درباره آخرين وضعيت پرونده توهين کنندگان به رييس جمهوري در روز قدس گفت: اين پرونده در ميانه راه است و در دست انجام است، هنوز در اين مورد نمي‌توانيم اظهارنظري داشته باشيم.

برچسب ها: مدنی ، فعالان ، احضار
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: