آخرین اخبار
کد خبر: ۱۷۱۵۰
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رییس جمهور در جشنواره عمران سلامت
روحاني با تأکيد بر اينکه کار بزرگي در زمينه تجهيز نيروهاي نظامي‌به سلاح‌هاي راهبردي انجام شده است، خاطرنشان کرد: همانطور که وزير دفاع اعلام کرده‌اند سلاح‌هاي راهبردي ساخته شده در دولت يازدهم حدود 80 درصد کل ميزان قبلي است، منتها ما در برخي بخش‌ها نياز نمي‌بينيم که زياد به مردم توضيح دهيم.
گروه سياسي: رييس جمهور تصريح کرد که سازنده موشک‌هايي که اخيرا پرتاب شده دولت و وزارت دفاع است و بخش اقتصادي کشور پول آنها را تأمين مي‌کند. روحاني همچنين با تأکيد بر اينکه کار بزرگي در زمينه تجهيز نيروهاي نظامي‌به سلاح‌هاي راهبردي انجام شده است، خاطرنشان کرد: همانطور که وزير دفاع اعلام کرده‌اند سلاح‌هاي راهبردي ساخته شده در دولت يازدهم حدود 80 درصد کل ميزان قبلي است، منتها ما در برخي بخش‌ها نياز نمي‌بينيم که زياد به مردم توضيح دهيم.

حجت‌الاسلام والمسلمين حسن روحاني، روز گذشته در جشنواره عمران سلامت که در سالن اجلاس سران برگزار شد با اشاه به توجه دولت يازدهم به بخش سلامت، اظهار کرد: در دولت يازدهم از آغاز و با وجود مواجهه کشور با مشکلات مختلف از جمله وضع پيچيده اقتصاد،‌ رکود تورمي، تحريم‌ها، وضعيت محيط زيست و نگراني‌هاي آن و مشکلاتي که در بخش سلامت با آن مواجه بوديم، موضوع سلامت را يکي از دستور کارهاي اصلي خود قرار داديم.

رييس جمهوري با تأکيد بر اينکه من به اين راه کاملاً اطمينان داشتم و مي‌دانستم که مي‌توانيم در اين مسير موفق شويم،‌ خاطرنشان کرد: به طور موقت در کمتر از 100 روز توانستيم به توافقي موقتي دست يابيم. براي دستيابي به توافق دائم نيز به مدت يک سال زمان پيش‌بيني کرده بوديم. با وجود اينکه اين اتفاق امکان پذير بود ولي يک سري پيچ و خم‌ها ايجاد شد که موجب طولاني‌تر شدن مذاکرات گرديد.

روحاني گفت: موضوع اول ما در رفع تحريم‌ها اين بود که ملت ايران با قدرت وحدت و پشتيباني خود از ديپلمات‌هايشان در برابر قدرت‌هاي بزرگ جهان، قدرت پيروزي دارد و اين قدرت را به نمايش گذاشته است.

وي در ادامه با اشاره به برخي مخالفت‌ها با وزير امور خارجه و ديپلمات‌هاي کشورمان در جريان مذاکرات هسته‌اي تصريح کرد: زماني که در کشور بخواهيم در امر مهمي‌به پيروزي دست يابيم به حضور و موافقت مردم و همچنين حمايت و هدايت‌هاي رهبري و فداکاري کارگزاران نيازمند هستيم. در همين راستا چنانچه که بنا بود وزير امور خارجه با چهارتا فحش و شعار از ميدان خارج شود برجامي‌تحقق پيدا نمي‌کرد. گرچه برخي در سايت‌ها و روزنامه‌هاي خود و همچنين در مراسم 22 بهمن و در خيابان‌هاي تهران به وزير امور خارجه ما توهين کردند اما آدم نبايد به خاطر شعار عده‌اي از ميدان خدمت خارج شود.

رييس جمهوري ادامه داد:‌ فحش دادن‌ها و اهانت‌هاي عده‌اي معدود به خاطر تلاش و کوشش مثمر ثمر براي کشور است.

روحاني با بيان اينکه فکر مي‌کنيد اگر کسي بخواهد در کشور تحولي ايجاد کند آمريکايي‌ها،‌ اسرائيلي‌ها و برخي کشورهاي معاند منطقه او را آزار نمي‌دهند؟ اظهار کرد: ما بايد خود را براي همه سختي‌ها آماده کنيم. براي ما هدف نهايي کشور، ملت ايران، منافع ملي و نظام جمهوري اسلامي‌ايران است. ما در منطقه و خارج از آن دشمناني داريم که بايد در مقابله با آنها با يکديگر حرکت کنيم و دست به دست يکديگر دهيم.

رييس جمهوري تأکيد کرد: نبايد در برابر عده‌اي قليل که متأسفانه بلندگوهاي بزرگ را به ناحق در اختيار دارند بترسيم؛ چرا که ما ملتي بزرگ و ايثارگر هستيم و توانسته‌ايم نه تنها در برابر مشکلات روي پاي خود بايستيم بلکه به ملت‌هاي منطقه نيز کمک کنيم.

وي در ادامه صحبت‌هاي خود به حمايت‌هاي همه جانبه دولت جمهوري اسلامي‌ايران از دولت‌هاي عراق و سوريه اشاره و خاطرنشان کرد: در سخت‌ترين شرايط اقتصادي دولت ايران به ملت عراق کمک کرد؛ اين کمک فقط به معناي فداکاري جاني نيست، گرچه که عده‌اي با جان فداکاري مي‌کنند و بايد از آنها قدرداني کنيم اما چه کسي حقوق اين افراد و سلاح‌هاي آنها و همچنين پول تأمين تمام اسلحه‌هاي مورد نياز عراق براي مبارزه با داعش و تأمين پول مورد نياز مردم سوريه را در شرايط تحريم اقتصادي تأمين کرده است؟

رئيس دولت تدبير و اميد همچنين با اشاره به حمله موشکي اخير نيروهاي نظامي‌کشورمان به برخي پايگاه‌هاي تروريستي داعش در سوريه،‌ افزود: ما مي‌شنويم که موشکي از خاکمان حرکت کرده و مرکزي از مراکز تروريستي را هدف قرار داده است؛ آنهايي که اين موشک را پرتاب کرده‌اند، تلاش و فداکاري‌هايي کرده‌اند اما سازنده موشک‌ها دولت و وزارت دفاع است و بخش اقتصادي کشور را نيز پول آنها را تأمين مي‌کند.

روحاني با تأکيد بر اينکه کار بزرگي در زمينه تجهيز نيروهاي نظامي‌به سلاح‌هاي راهبردي انجام شده است، خاطرنشان کرد: همانطور که وزير دفاع اعلام کرده‌اند سلاح‌هاي راهبردي ساخته شده در دولت يازدهم حدود 80 درصد کل ميزان قبلي است، منتها ما در برخي بخش‌ها نياز نمي‌بينيم که زياد به مردم توضيح دهيم.

 روحاني در ادامه مراسم جشنواره جشنواره عمران سلامت که با حضور وزراي بهداشت،‌ درمان و ‌آموزش پزشکي و علوم، تحقيقات و فناوري و همچنين جمعي از استانداران، روساي بيمارستان‌ها و روساي دانشگاه‌هاي علوم پزشکي برگزار شد، با بيان اينکه مسائل مهم بهداشتي و زيست محيطي از جمله مهمترين دستور کارهاي دولت يازدهم بود، تأکيد کرد: نبايد بگذاريم مردم مريض شوند؛ در همين راستا نخستين برنامه‌ريزي بخش سلامت کشور بايد در اين زمينه باشد تا چطور تعداد بيماران را کاهش دهيم.

روحاني با اشاره به اقداماتي که برخي نسبت به مأيوس کردن جامعه انجام مي‌دهند، افزود: بايد براي اين دوستان کار فرهنگي بگذاريم و بگوييم که نشاط حرام نيست. نشاط مردم،‌ فعال بودن و اميدوار بودن آنها به آينده کشور اتفاقي بسيار خوب است. اين در حالي است که برخي جزء وظايفشان است که هر روز صبح که بيدار مي‌شوند جزء وظايف خود مي‌دانند که مقداري بذر يأس را در روزنامه، رسانه و سايت‌هاي خود مي‌پاشند.

وي با طرح اين پرسش که چرا کنار هم نباشيم و وحدت نداشته باشيم و مردم نشاط نداشته باشند و لبخند در صورت مردم ما را خوشحال نکند، ادامه داد:‌ همواره احتمال ايجاد مشکلاتي در آينده وجود دارد و ما از آينده اطلاعي نداريم اما بايد با اطمينان و اميدواري راهمان را ادامه دهيم و مردم را مأيوس نکنيم؛ چرا که اميد، نشاط و سلامت جسم مردم مي‌تواند جامعه‌اي سالم بسازد تا بتوانيم به اهداف بلند خود دست يابيم.

روحاني تصريح کرد: هرچه مي‌خواهند بگويند گوش مردم به بعضي سخنان و حرف‌هاي غير دقيق نبايد بدهکار باشد؛ چرا که امروز شرايط کشور از ديروز بهتر است و فردا نيز از امروز بهتر خواهد بود.
رييس جمهوري در پايان با تأکيد بر اينکه طرح تحول سلامت زنده است و راه خود را ادامه خواهد داد، اظهار کرد: دولت دوازدهم با همه تلاش و با کمک همه مردم اين راه را ادامه خواهد داد و ما شاهد جامعه‌اي پرنشاط‌تر و سالم‌تر در ايران سربلند خواهيم بود.

برچسب ها: سلامت ، تحول ، ادامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: