آخرین اخبار
کد خبر: ۱۷۱۳۰
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
وزير امورخارجه با تاکيد بر استقلال طلبي کشور؛
محاسبه دقيق شرايط زماني، تعيين کننده خط مشي و مسير حرکت يک کشور خواهد بود و بنابراين کشورهايي همچون عراق در زمان صدام حسين، ليبي در زمان معمر قذافي و تقسيم سودان به دو بخش شمالي و جنوبي از جمله مثالهاي موجود در عصر کنوني هستند که به دليل اتخاذ خط مشي افراط و يا تفريط توسط رهبران آنان، ديگر نامي‌از آن کشورها در ميان نيست.
وزير امور خارجه کشورمان، واردات سرمايه و علم و فناوري را عامل ايجاد بالندگي تحقيق و توسعه در کشور و بهبود دهنده شرايط توليد و اشتغال براي دانشجويان عنوان کرد.

به گزارش ايسنا، محمد جواد ظريف در سخنراني در دانشگاه تربيت مدرس گفت: قدرتهاي منطقه براي کسب مشروعيت، امنيت و يا هر دوي اين مقولات، نگاه به خارج دارند. اين کشورها يا در حال حاضر در زير چتر حمايتي يک کشور خارجي قرار دارند و يا در انتظار چنين حمايتي از سوي نظامات خارجي بسر مي‌برند. پيشرفت و امنيت اين گونه از کشورها وابسته به خارج است. اما برجستگي جمهوري اسلامي‌ايران در منطقه اولاً منبعث از روحيه استقلال طلبي مردم کشور است و ثانياً بخشي ديگر نيز بواسطه در معرض تهديد دائمي‌بودن کشور از سوي دول خارجي پس از پيروزي انقلاب اسلامي‌است.

وزير امور خارجه با بيان اين که نگاه جمهوري اسلامي‌به توسعه کشور درون زاست و پيشرفت، مشروعيت و امنيت خود را از مردم خويش اخذ مي‌کند خاطرنشان کرد: در دورانهاي انتقالي معمولاً به زمان ظهور و يا اضمحلال کشورها اشاره شده و از آن ياد مي‌شود. به عبارت ديگر کشورهايي در دوران خاصي وارد عرصه وجود شده و برخي ديگر نيز از عرصه وجود خارج شده‌اند مانند کشور يوگسلاوي سابق که ديگر اثري از آن در دنياي کنوني وجود ندارد، لذا محاسبه دقيق شرايط زماني، تعيين کننده خط مشي و مسير حرکت يک کشور خواهد بود و بنابراين کشورهايي همچون عراق در زمان صدام حسين، ليبي در زمان معمر قذافي و تقسيم سودان به دو بخش شمالي و جنوبي از جمله مثالهاي موجود در عصر کنوني هستند که به دليل اتخاذ خط مشي افراط و يا تفريط توسط رهبران آنان، ديگر نامي‌از آن کشورها در ميان نيست.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: