آخرین اخبار
کد خبر: ۱۶۵۰۵
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
فاطمه راکعي

ما براي همه زنان ايران، با هر نگرشي، با هر ديني، هر مذهب يا قوميتي کار مي‌کنيم، هرجا مظلوميتي براي زنان هست، هر جا تبعيضي هست ما براي رفع آن تلاش مي‌کنيم. در روزهاي اخير در دولت، اتفاق‌هاي خوبي در حوزه زنان افتاده، خبر صدور حکم مديريت سه زن در سازمان برنامه و بودجه توسط دکتر نوبخت و ابلاغ حکم وزير نفت براي جذب و به‌کارگيري زنان توان‌مند در صنعت نفت و تاکيد معاون اول رييس جمهور مبني بر حضور پر رنگ تر زنان اين نويد را مي‌دهد که دولت تدبير و اميد به اين تصميم رسيده که به خواست خدا در دوره چهارساله ديگراز توانمنديهاي زنان به طور گسترده در سطوح مديريتي استفاده کند که اين رويدادها را در آستانه شروع به کار دولت دوازدهم بايد به فال نيک گرفت .

اميدواريم افراد منتخب مردم در انتخابات شوراي اسلامي‌شهر و روستا ؛ ابتدا مشکلاتي که سال‌ها براي کشور و اصلاح‌طلبان رقم خورده و سپس مشکلات و مسائل موجود را بتوانند در اين چندسالي که پيش رو دارند و در قدرت هستند، مرتفع سازند و گام‌هاي بلندي را در جهت توسعه و پيشرفت کشور و خدمت به مردم بردارند.

جمعيت زنان نوانديش در راستاي روي کار آمدن مجدد دولت دکتر روحاني تلاش‌هاي ملي زيادي انجام داد . زنان به صورت سراسري بسيار صاحب نقش بودند و نقش چشمگيري در اين راي‌آوري ايفا کردند.

در كنار اتفاق‌هاي خوبي كه افتاده است در خصوص مسائل مربوط به شوراي اسلامي‌شهر و روستا دو مساله هست .

مساله اول اين‌که چرا علي‌رغم حضور بسيار غرورآفرين زنان در شوراها که در استان سيستان و بلوچستان اتفاق افتاد در مجموع حضور زنان در شوراها به صورت کشوري اُفت داشته و مخصوصا از نامزدهاي ليست اميد در سطح کشور، زنان تنها به ميزان 16 درصد به شوراها راه يافتند. اين بايد علت‌يابي شود، تحقيق و بررسي شود، ببينيم مشکل چه بوده و بايد چه راهکارهايي براي تکرار نشدن آن، ارائه شود. 

مساله دوم ساز و کار انتخاب و گزينش افراد به طور خاص براي شوراي شهر تهران است ، که از شهرستان‌ها و نقاط مختلف کشور پيگيريهايى در خصوص اين موضوع بوده است . 

البته مهم اين است که ما الان شورايي داريم از 21 نفر که دغدغه مردمي‌دارند، پاک دست‌اند، تخصص دارند و به نظر من نسبت به شوراهاي قبل بسيار بهتر و با انرژي بيشتري کار خواهند کرد، چرا که اين ليست جوان است و مشکلي نخواهد بود.
بعد از يک دهه‌اي که کشور به لحاظ سياسي دچار مشکلات كرد در اين انتخابات و موضع‌گيري‌ها توانستيم بن‌بست سياسي را بشکنيم تا اقتدارگرايان عرصه سياسي و بين‌الملل، اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرايان روي کار بيايند. اين پيروزي بسيار بزرگي است و همه ما مشغول اين کارهاي بنيادين بوديم.

جمعيت از اين پس با شور و شتاب بيشتري اين کارهاي بنياديني را که به عنوان وظايف خود در مرامنامه تعريف کرده، پي‌گيري خواهد کرد. آموزش‌ها، هم‌افزايي‌ها، جلسه‌هاي هم‌فکري، هم‌انديشي، طرح‌هاي پژوهشي و...، خانم‌هايي که در شورا حضور يافتند همه خواهران ما هستند، بعضي عضو مجمع هستند يا در جمعيت بودند، به هرحال همه همفکريم و اميدواريم که بتوانيم با طرح‌هايي که داده خواهد شد از طرف ما که بيرون شورا هستيم و با کمک، حمايت، تاييد و تشويق آن‌ها، به صورت عمل‌گرايانه و کنش‌گرانه وارد مسائل تهران شويم.
مساله متکديان شهر تهران دغدغه بسيار مهمي‌است و بايد ببينيم به چه روشي بايد کمک کنيم، همفکري کنيم و با دوستي، محبت، انسانيت و حل مسائل، اين مشکل را مرتفع کنيم.
با وجود اينکه اين جمعيت را زنان مسلمان نوانديش تشکيل دادند ولي ما براي همه زنان ايران، با هر نگرشي، با هر ديني، هر مذهب يا قوميتي کار مي‌کنيم، هرجا مظلوميتي براي زنان هست، هر جا تبعيضي هست ما براي رفع آن تلاش مي‌کنيم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: