آخرین اخبار
کد خبر: ۱۶۴۹۷
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
به زودي مخازن و سامانه‌ آب‌رساني اضطراري در سراسر کشور احداث و تمامي‌شهرهاي ايران بايد از اين سامانه بهره‌مند شوند.
حميدرضا جانباز در آيين‌ بهره‌برداري از نخستين مرکز و سامانه آب‌رساني اضطراري کشور گفت: با توجه به حادثه‌خيز بودن کشور، توسعه و گسترش مخازن و سامانه‌هاي اضطراري براي تأمين آب از اهميت بالايي برخوردار است. بنا بر اين گزارش، نخستن مرکز آبرساني اضطراري امروز با ظرفيت 100 هزار ليتر براي شرايط خاص مانند وقوع حوادث طبيعي طراحي شده است که در شرايط بحراني، در سه روز ابتدايي براي 11 هزار نفر به ازاي هر نفر 3 ليتر در روز آب مورد نياز را تأمين کند. 
محمد پرورش، مدير عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به اينکه 88 درصد مشترکان تهران را مشترکان خانگي و 12 درصد ديگر را غيرخانگي تشکيل مي‌دهند ، افزود : 25 خرداد خروجي آب تصفيه خانه‌هاي شهرتهران به بيش از 52 مترمکعب در ثانيه رسيد در حاليکه در زمان پيک مصرف سالانه ميزان مصرف 37 تا 39 مترمکعب بود.
وي اضافه کرد : روزانه 4 و نيم ميليون متر مکعب آب در استان تهران يا حدود 52 متر مکعب بر ثانيه مصرف مي‌شود که 38 متر مکعب بر ثانيه در شهر تهران و بقيه در شهرستانهاي استان 
است.
پرورش تاکيد کرد : اگر مردم در مصرف مساعدت و مصارف غيرضروري را به ساعت غيرپيک منتقل کنند ، مشکل خاصي در تامين آب در زمان پيک مصرف تابستان نخواهيم داشت در غير اينصورت شبکه آب پاسخگو نيست چون ظرفيت تامين در شبانه روز مشخص است و اگر اين شرکت حتي منابع مالي لازم را داشته باشد اضافه کردن ظرفيت توليد آب ، اقتصادي نيست.
مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با تاکيد بر اينکه ظرفيت تامين خوبي در استان داريم و بارش‌هاي امسال نيز مناسب بوده است ، گفت : براي تامين آب در زمان پيک لحظه‌اي نبايد چنين سرمايه گذاري صورت گيرد.
پرورش درباره مديريت مصرف آب نيز گفت: اين موضوع فقط مربوط به تابستان نيست بلکه فرهنگ مصرف آب بايد تغيير کند که شامل اصلاح تاسيسات و نصب تجهيزات هم مي‌شود.
مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران ساخت اين مخازن را براي تامين آب شرب و بهداشتي شهروندان در هنگام وقوع حوادث طبيعي همانند زلزله مهم ارزيابي کرد و گفت: ساخت اين مخازن يکي از مواد هشت‌گانه طرح جامع آب‌رساني اضطراري تهران است.
همچنين، محمد پرورش مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران اين خبر را در آيين بهره‌برداري از نخستين مخزن و سامانه آب‌رساني اضطراري کشور در محله زرگنده تهران عنوان کرد و گفت: طرح بلندمدت ما ساخت اين مخازن در 352 نقطه تهران است تا در هر محله در زمان وقوع حوادث طبيعي، آب بهداشتي در روزهاي ابتدايي وقوع حادثه در اختيار شهروندان قرار گيرد.
مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران ساخت اين مخازن را براي تامين آب شرب و بهداشتي شهروندان در هنگام وقوع حوادث طبيعي همانند زلزله مهم ارزيابي کرد و گفت: ساخت اين مخازن يکي از مواد هشت‌گانه طرح جامع آب‌رساني اضطراري تهران است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: