آخرین اخبار
کد خبر: ۱۶۴۹۵
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
بر اساس مذاکرات صورت گرفته ۱۵ ميليارد دلار قرارداد با بخش خصوصي در دست انعقاد است.
عليرضا دائمي، قائم مقام وزير نيرو با بيان اينکه در دولت يازدهم تمايل کشورهاي خارجي براي سرمايه‌گذاري در بخش آب و برق بسيار افزايش يافته اظهار کرد: بخشي از مذاکرات صورت گرفته با کشورهاي خارجي در حال انجام است و بايد گفت که از تمام کشورهاي دنيا براي سرمايه‌گذاري در اين دو بخش تمايل وجود دارد.
وي ادامه داد: به طور مثال تاکنون از کشورهاي آلمان، اتريش، ژاپن، کره، چين، کشورهاي آسياي جنوب شرقي و ساير کشورها براي سرمايه‌گذاري در صنعت آب و برق ايران ملاقات صورت گرفته است.
قائم‌مقام وزير نيرو در امور بين‌الملل ضمن تاکيد بر ضرورت واقعي شدن قيمت‌هاي آب و برق عنوان کرد: يکي از مهم‌ترين مسائل جذب سرمايه‌گذاري خارجي و حتي داخلي بحث قيمت‌ها است. 
دائمي‌ با بیان اینکه سرمايه‌گذار اطمينان کافي از کسب منابع خود را داشته باشد، گفت: تنها در اين صورت که سرمايه‌گذار تصميم به آوردن سرمايه خود به ايران مي‌کند.
حميد چيت چيان نيز در جلسه مشترک رئيس سازمان برنامه و بودجه و وزير نيرو با مديران استاني وزارت نيرو در سيستان و بلوچستان گفت: با توجه به ضرورت تقويت سدهاي استان مبلغ 150 ميليارد تومان براي تکميل سد "ماشکيد اوليا" در جنوب سيستان و بلوچستان تخصيص يافته است.
وزير نيرو همچنین افزود : دولت در سال جاري 100 ميليارد تومان اعتبار براي آبرساني به روستاهاي سيستان و بلوچستان در نظر گرفته است.در صورت موافقت سازمان برنامه و بودجه کشور با اختصاص 500 تا 600 ميليارد تومان از محل اسناد خزانه اسلامي، در يک تا 2 سال آينده شاهد چهره ديگري از صنعت آب و خدمات ارزشمند در اين بخش 
خواهيم بود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: