آخرین اخبار
کد خبر: ۱۶۴۸۶
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
ساري-رييسي مدير کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي مازندران ، گفت: تا هفته گذشته 4 هزار و 630 فارغ التحصيل متقاضي در سامانه اينترنتي کارورزي مازندران تأييد شدند.
به گزارش روابط عمومي‌اداره کل ،کامران اصغري درسومين جلسه کارگروه اشتغال استان که در سالن شماره يک استانداري برگزار شد به موضوع اجراي طرح کاروزي در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: تا هفته گذشته 4 هزار و 630 فارغ التحصيل متقاضي در سامانه اينترنتي کارورزي مازندران نام نويسي کردند.
 وي افزود: فارغ التحصيلان دانشگاهي جوياي کار که چهار سال از زمان اتمام تحصيلشان نگذشته باشد از مقطع کارداني تا دکتري مي‌تواننددر اين طرح نام نويسي کنند و در دوره‌هاي کارورزي 6 ماهه شرکت کنند.
 مدير کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي مازندران افزايش و ارتقاي کارآفريني را از اهداف اين طرح عنوان کرد و گفت: طرح کارورزي گروهاي سني 23 تا 30 سال (با احتساب 2 سال خدمت سربازي) را در بر مي‌گيرد.
وي با اشاره به اينکه علاوه بر دانش آموختگان دانشگاهي، «کارفرمايان» و «واحدهاي متقاضي جذب کارورز» نيز مخاطبان اجراي طرح کاروزي هستند گفت: در حال حاضر سامانه ثبت نام به نشاني karvarzi.mcls.gov.ir براي کارورزان و واحدهاي پذيرنده کارورزان فعال است که مي‌توانند آمادگي خود را براي اشتغال يا جذب متقاضيان اعلام کنند.
اصغري دوره کارورزي را حداقل ۴ ماه و حداکثر ۶ ماه براي هر کارورز عنوان کرد و درباره نحوه جذب متقاضيان بيکار مشمول اين طرح ،گفت: پس از گزارش‌گيري از اطلاعات ثبت شده در سامانه بايد بر اساس يکسري شاخص‌ها، افراد حائز شرايط با در نظر گرفتن اولويت‌ها شناسايي و به ميزان ظرفيت بنگاه‌ها و با در نظر گرفتن رشته تحصيلي فرد متقاضي از طريق وزارت کار به بنگاه اقتصادي مربوطه معرفي شوند.
 وي معافيت حق بيمه کارفرما به مدت دو سال در واحد‌هاي پذيرنده‌اي که پس از اتمام دوره کارورزي متقاضيان را مشغول به کار کنند را مزاياي اين طرح نام برد و افزود: براي افزايش احتمال جذب اين افراد و ماندگاري آنها در محيط کار، در صورت جذب کارورزان در واحد و بنگاه اقتصادي مربوطه، دولت تا ۲ سال ۱۰۰ درصد حق بيمه کارفرما را پرداخت خواهد کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: