آخرین اخبار
کد خبر: ۱۵۳۳۱
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
در راستای استمرار دولت تدبیر و امید مطرح شد
گروه سياسي: رييس جمهوري در جمع هواداران خود در ورزشگاه شهيد شيرودي در اظهاراتی صریح گفت: من با اينکه صدايم خيلي مناسب براي سخنراني نيست اما به محضر شما آمده‌ام و خدمت شما سلام و خسته نباشيد مي‌گويم.
 حسن روحاني در ادامه افزود: ملت ايران واقعيات را لمس مي‌کنند. مردم ما تحت تاثير شعارهاي فريبنده قرار نمي‌گيرند.
او ادامه داد: امروز ما در يک مقطع بسيار حساس و تاريخي قرار گرفته‌ايم سرنوشت خودمان را در جمعه آينده مي‌خواهيم تعيين کنيم و راهي که در سال ۹۲ انتخاب کرده‌ايم و برگزيده‌ايم و اقليتي در مقابل آن ايستاده‌اند را انتخاب مي‌کنيم. امروز همان اقليت از تحول بيشتر و ادامه اين شرايط نگران هستند.
روحاني تاکيد کرد: هر روز بانوان و زنان ما به صحنه آمده‌اند کار را تمام کرده‌اند. در زمان انقلاب وقتي پيروز شديم که زنان به خيابان‌ها آمدند. اگر امروز در انتخابات زنان به صحنه بيايند ما پيروز مي‌شويم. همه ما تنها يک وظيفه داريم و آن دعوت از همه افراد براي حضور به پاي صندوق‌هاي آرا است و اگر همه به پاي صندوق بيايند ما پيروز مي‌شويم. ملت ايران واقعيات را لمس مي‌کنند. مردم ما تحت تاثير شعارهاي فريبنده قرار نمي‌گيرند.
او خاطرنشان کرد: من از همه مردم ايران مي‌خواهم تا برنامه‌ها و کارنامه‌ها را يکبار ديگر مرور کنند. کارنامه چهار ساله دولت يازهم و کارنامه‌هاي ۳۸ ساله کسان ديگري که در دستگاه‌هاي ديگر بوده‌اند. آنها بگويند که در ۳۸ سال گذشته چکار کرده‌اند؟ کارنامه ما در چهار سال روشن است. کارنامه کساني هم که ۱۲ سال در يک منصب بوده اند، روشن است.
رييس‌جمهور افزود: شما توصيه‌تان در سال اول دولت يازدهم اين بود که ۱۶ آذر را آزاد نگذاريم. شما هميشه به دانشگاه به عنوان تهديد نگاه کرده‌ايد. شما مي‌خواستيد جوانان ما در حصر و محاصره و انزوا باشند. شما همان حرف‌‌هايي که در جلسات خصوصي زديد لطفا به مردم هم آشکارا بگوييد. شما مگر هر روز فشار نياوريد که فضاي مجازي بسته شود. شما مگر هر روز فشار نياوريد که اشتغال زنان بايد متوقف شود.
روحاني تاکيد کرد: شما برگرديد به بخشنامه‌هاي جنسيتي خودتان نگاه کنيد. شما به احکامي‌که صادر کرده‌ايد نگاه کنيد. کارنامه ما روشن است. ما تبعيض جنسيتي را نمي‌پذيريم. ما ظلم جنسيتي را نمي‌پذيريم. مردم ما راه خود را انتخاب کرده‌اند و از راهي که انتخاب کرده‌اند برنمي‌گردند. شعار ما روشن است. ما آزادي مي‌خواهيم. ما آزادي اجتماعي و سياسي مي‌خواهيم. ما آزادي بيان وتفکر مي‌خواهيم. ما آزادي انتخاب و تفريح براي ساعات فراغت مي‌خواهيم. ما آزادي براي نوع اشتغال و شغل‌مان مي‌خواهيم. ما به دنبال امنيت واقعي و جامعه امن هستيم. ما فضاي امنيتي نمي‌خواهيم.
او يادآور شد: ما به شما مي‌گوييم ما خواهان امنيت واقعي در جامعه با وحدت و اتحاد در کل جامعه هستيم. ما جامعه چند درصدي نمي‌خواهيم. ما ايران صددرصدي هستيم. ما قانون را براي همه دستگاه‌ها مي‌خواهيم. ما نهادهاي استثنا شده از ماليات
 نمي‌خواهيم.
روحاني تاکيد کرد: بعضي از ماليات نام مي‌برند. ماليات براي مردم خوب است. ولي شما ماليات ندهيد؟ ما آزادي رقابت در اقتصاد مي‌خواهيم. شما به دنبال رونق هستيد ولي به معدني که براي شما بود و معدنچيان در آن دفن شدند، سر نزديد. ما به آن خانواده عزيزي که شوهرش در اين آوارها باقي ماند و جان داد اما شجاعانه با من سخن گفت، افتخار مي‌کنيم. من افتخار مي‌کنم به پدري که فرزند مهندسش در اين معدن مانده بود ولي براي پيشرفت ايران حرف زد.
او خاطرنشان کرد: ما به دنبال آرامش زنان و مردان هستيم. ما آرامش در خيابان را در پي اخلاق مي‌خواهيم. گشت براي ما آرامش ايجاد نمي‌کند. وحدت و اتحاد ملت ايران و همزيستي مسالمت‌آميز آرامش را مي‌سازد. شما دم اشتغال مي‌زنيد؟ من از شما مي‌پرسم که آيا اشتغال زنان را هم قبول داريد؟ اگر قبول داريد قبل از دولت يازدهم چرا يک اشتغال براي زنان درست نکرديد؟
 روحاني تاکيد کرد: ۸۶۰ هزار خانم را شما بيکار کرديد. شما دم از اشتغال مي‌زنيد ولي من از شما مي‌پرسم اشتغال اهل سنت و اقوام مختلف ايران را قبول داريد؟ ما افتخار مي‌کنيم در يک استخدام در ماه‌هاي گذشته ۵۳ درصد زنان ما توانستند قبول شوند و مشغول به کار شوند. ما امروز اشتغال را در سايه فضاي مجازي و فناوري ارتباطات براي زنان و مردان مهيا ساخته‌ايم. علت اينکه زنان ما نمي‌توانستند مشغول به کار شوند اين بود که فضاي کار ما مردانه بود. امروز ۳۲۰ نفر از مديران شرکت‌هاي دانش بنيان از زنان هستند.
او تاکيد کرد: ما در پي پيشرفت ايران هستيم. پيشرفت ايران در سايه علم و فناوري و ارتباطات با جهان است. هيچ کشوري با انزوا نتوانسته به پيشرفت ملي دست يابد. ما در ۲۹ ارديبهشت تصميم خودمان را يکبار ديگر اعلام مي‌کنيم. يکبار در سال ۹۲ تصميم خود را اعلام کرديم و آن اعتدال و اصلاح بود و نه افراط در جامعه. در اسفند ۹۴ تصميم خود را يکبار ديگر درانتخابات نمايندگان اعلام کرديم و يکبار ديگر در ارديبهشت ۹۶ آن را اعلام خواهيم کرد.
روحاني گفت: همه مردم ايران به صورت يک به اضافه ۱۱ در انتخابات شرکت مي‌کنند. ما ۱۲ نفره پاي صندوق‌هاي راي خواهيم رفت. هر مرد و زني ۱۱ نفر ديگر را پاي صندوق‌هاي آرا دعوت کند. من ترديد ندارم ما پيروز مسير پيشرفت ايران خواهيم بود. ما اجازه نمي‌دهيم آنها که در پي حصر ايران هستند، بر ملت ايران پيروز شوند. ما نمي‌گذاريم دو مرتبه تحريم را به ايران بازگردانيد. ما اجازه نمي‌دهيم يکبار ديگر فضاي امنيتي را به ايران بازگردانيد. دوباره ايران، دوباره اسلام، دوباره اعتدال، دوباره اميد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: