کد خبر: ۱۸۸۳۶
تاریخ انتشار:۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۶
نادر مشايخي: موسيقي براي رفع استرس‌هايم مفيد است
نشست خبري اينتر ارکستر تهران به رهبري نادر مشايخي که قرار است در راستاي حمايت از بيماران مبتلا به‌ام اس اجرا شود در خانه هنرمندان برگزار شد.
اين ارکستر، پيرو قول نادرمشايخي در برنامه "خندوانه" و اجرا به نفع بيماران ام اس اجرا مي‌شود و بنا بر توافقات انجام گرفته، گروه 80 نفره اين ارکستر در روز 25 شهريور، ساعت 21:30 در تالار وحدت به صحنه مي‌روند که فروش بليت نيز به شکل همت عالي در سايت تيوال در حال انجام است.
مشايخي در اين نشست خبري با اشاره به اينکه بالغ بر 35 سال است که با بيماري‌ام اس دست و پنجه نرم مي‌کند، بيان کرد: لازم است همه افراد نسبت به اين بيماري شناخت پيدا کنند و با مطالعه به اين نتيجه برسند که نه تنها عنوان مرگ تدريجي به اين بيماري، اطلاق نادرستي است بلکه‌ام اس جرياني را پيش مي‌آورد که مي‌تواند دستاوردهاي خوبي در مسير رشد فرد مبتلا به‌ام اس همراه داشته باشد.
او ادامه داد: در بيماري ام اس هيچ اتفاقي براي ظاهر فرد مبتلا رخ نمي‌دهد اما اختلالات زماني و موضعي باعث به وجود آمدن اختلالاتي مي‌شود که البته درجات مختلفي هم دارد.
اين هنرمند پيشکسوت در ادامه به برخي از اهداف اجراي اين ارکستر اشاره کرد و گفت: موسيقي به اعتقاد من و بسياري از پزشکان ايراني و اتريشي موجب از بين رفتن فشارهاي عصبي مي‌شود و از آنجا که استرس‌هاي عاطفي بر اين بيماري اثرات نامطلوبي دارد، موسيقي مي‌توان امکان ايجاد اين مشکلات را در افراد کاهش دهد.مشايخي با اشاره به اينکه فعاليت در زمينه موسيقي، مانع به وجود آمدن حملات شديد ام اسي در او طي اين 35 سال ابتلا به بيماري شده، اظهار داشت: افراد مبتلا به اين بيماري بايد آموزش ببينند که چگونه مي‌توانند به بهترين شکل ممکن رفتار کنند و چه راهکارهايي براي دور کردن استرس‌هاي عاطفي وجود دارد.