یادداشت
پس از انجام تعمیرات اساسی:
واحد بخار بلوك سيكل تركيبي نيروگاه شهيدسليمي نكا با ظرفيت 160 مگاوات پس از انجام اولین تعميرات اساسی و در آستانه پیک مصرف برق به شبكه سراسري برق كشور پيوست.
با محوریت ایام کرامت؛
همزمان با فرا رسیدن ایام دهه کرامت بالغ بر 8 هزار رویداد کتاب محور در کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار می شود.
گفتگو
بیماری کرونا در عین درد و رنجی که به ارمغان آورده، گویا دل‌ها را به یکدیگر نزدیک، قلب‌ها را مهربان‌تر و فاصله‌ها را کم‌تر کرده است، روزهای کرونایی در کنار قلب‌های مهربان قابل تحمل‌تر است و اکنون با رسیدن ایام محرم، عاشورا و تاسوعا، قلب‌های شکسته را به وضوح می‌توان در پشت ماسک‌ها دید و گریست.
‏مدیرعامل گروه فولاد مبارکه خبر داد:
علیرغم اینکه در سال ۱۳۹۸ گروه فولاد مبارکه همانند سایر فولادسازان کشور با مشکلات تحریم و عدم تخصیص سنگ آهن کافی مواجه بود، اما مدیریت و کارکنان تمامی شرکتهای زیرمجموعه و نواحی داخلی شرکت با تلاش همه جانبه و قابل تقدیر خود توانستند بر راهبرد «رونق تولید» جامۀ عمل بپوشانند و با عزمی استوارتر، در نخستین روزهای سال ۱۳۹۹ که از سوی مقام معظم رهبری به نام «جهش تولید» نام گذاری شده است، در بسیاری از بخش ها به موفقیت های جدیدی دست یابند.
لاوروف: نشست سه جانبه آستانه با موضوع سوریه به زودی برگزار می‌شود
سرگئی لاروف وزیر امور خارجه روسیه روز دوشنبه اعلام کرد نشست سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه در قالب فرمت آستانه با موضوع سوریه و با حضور طرف سوری به زودی برگزار می شود.
فشار انگلیس برای توقف سرمایه‌گذاری در روسیه
دولت انگلیس به شرکت‌ها فشار می‌آورد تا سرمایه‌گذاری‌ در روسیه را متوقف کنند و برخی قراردادها با گروه‌های تجاری روسی را پایان دهند.
سایه جنگ در اوکراین بر افزایش کم سابقه هزینه‌های زندگی در انگلیس
پیامدهای جنگ در اوکراین باعث افزایش کم سابقه هزینه‌های زندگی در انگلیس شده که از قبل به دلیل خروج از اتحادیه اروپا و همه‌گیری کرونا تحت فشار اقتصادی زیادی قرار داشت
استرالیا در تحریم طرفداران حکومتی روس، به متحدان غربی پیوست
استرالیا امروز دوشنبه اعلام کرد در پی حمله روسیه به اوکراین تحریم های جدیدی علیه ۳۳ نفر از طرفداران دولت روسیه و صاحبان کسب و کارها اعمال کرده است.
صدها پرواز در آلمان به دلیل اعتصاب کارکنان بخش امنیتی لغو شد
شرکت های هواپیمایی در آلمان روز دوشنبه صدها پرواز به فرودگاه های این کشور و از فرودگاه های آلمان را به دلیل اعتصاب سراسری کارکنان امنیتی در ارتباط با مناقشه دستمزد لغو کردند.
کرملین از احتمال تصرف کامل شهرهای بزرگ اوکراین خبر داد
سخنگوی کاخ کرملین روز دوشنبه از احتمال تصرف کامل شهرهای بزرگ اوکراین از جمله کی یف، پایتخت این کشور ضمن تلاش برای حفظ امنیت غیرنظامیان خبر داد.
بهای نفت تحت تاثیر مذاکرات اوکراین و قرنطینه در چین کاهش یافت
بهای نفت روز دوشنبه حدود ۵ دلار در هر بشکه کاهش یافت، زیرا سرمایه گذاران به تلاش های دیپلماتیک برای پایان دادن به درگیری بین روسیه و اوکراین امیدوار شدند و افزایش موارد ابتلا به کووید –۱۹ در چین، بازارها را سراسیمه کرد.
نام ده‌ها نفر از نزدیکان پوتین به فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا اضافه می‌شود
وزیر اقتصاد فرانسه اعلام کرد که این کشور نام ده‌ها تن دیگر از نزدیکان ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه را به کمیسیون اروپا ارسال می‌کند تا به فهرست تحریم‌شدگان حمله به اوکراین اضافه شوند.