گفتگو
بیماری کرونا در عین درد و رنجی که به ارمغان آورده، گویا دل‌ها را به یکدیگر نزدیک، قلب‌ها را مهربان‌تر و فاصله‌ها را کم‌تر کرده است، روزهای کرونایی در کنار قلب‌های مهربان قابل تحمل‌تر است و اکنون با رسیدن ایام محرم، عاشورا و تاسوعا، قلب‌های شکسته را به وضوح می‌توان در پشت ماسک‌ها دید و گریست.
‏مدیرعامل گروه فولاد مبارکه خبر داد:
علیرغم اینکه در سال ۱۳۹۸ گروه فولاد مبارکه همانند سایر فولادسازان کشور با مشکلات تحریم و عدم تخصیص سنگ آهن کافی مواجه بود، اما مدیریت و کارکنان تمامی شرکتهای زیرمجموعه و نواحی داخلی شرکت با تلاش همه جانبه و قابل تقدیر خود توانستند بر راهبرد «رونق تولید» جامۀ عمل بپوشانند و با عزمی استوارتر، در نخستین روزهای سال ۱۳۹۹ که از سوی مقام معظم رهبری به نام «جهش تولید» نام گذاری شده است، در بسیاری از بخش ها به موفقیت های جدیدی دست یابند.
تورم در آمریکا: قیمت عمده فروشی ها رکورد زد
طبق گزارش وزارت کار آمریکا قیمت عمده فروشی ها در پایان ماه اکتبر (مهر) نسبت به همین ماه از سال قبل میلادی ۸.۶ درصد افزایش داشته که رکورد تازه ای در مقیاس سال به سال است؛ موضوعی که نشان می دهد نشانه ای دال بر فروکش کردن تورم در این کشور وجود ندارد.
طالبان ۶۰۰ عضو گروه تروریستی داعش را بازداشت کرد
یک سخنگوی طالبان اعلام کرد در سه ماه گذشته ۶۰۰ عضو گروه داعش بازداشت و ۳۳ تن دیگر از آنها کشته شده است .
لاوروف تحریم های یکجانبه غرب را غیرقابل قبول خواند
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه، تحریم های یکجانبه غرب را اقدامی غیرقانونی و غیرقابل قبول خواند.
یک پناهنده پس از ۴۰ سال رییس شورای پناهندگان استرالیا شد
برای نخستین بار در ۴۰ سال گذشته، شورای پناهندگان استرالیا رئیس جدیدی را انتخاب کرده است که تجربه زندگی به عنوان پناهنده را داشته است.
طالبان دادگاه نظامی برای رسیدگی به شکایات مردم تاسیس کرد
طالبان اعلام کرد برای رسیدگی به شکایات مردم افغانستان علیه مسئولان ارگان‌های امنیتی این کشور دادگاه نظامی تاسیس کرده است.
امارات خواهان میزبانی کنفرانس آب و هوایی در سال ۲۰۲۳ شد
حاکم دبی و نخست وزیر امارات گفته که کشورش درخواست میزبانی کنفرانس آب و هوایی (COP۲۸) که در سال ۲۰۲۳ برگزار می‌شود را ارائه کرده است.
اعلام موجودیت مجمع انجمن های اسلامی دانشجویان منطقه روسیه
مجمع انجمن های اسلامی دانشجویان منطقه روسیه با برگزاری انتخابات و همچنین انتشار بیانیه ای فعالیت خود را آغاز و اعلام موجودیت کرد.
القبس: کویت صدور روادید برای اتباع لبنانی را متوقف کرد
روزنامه «القبس» چاپ کویت امروز (چهارشنبه) از توقف صدور روادید برای شهروندان لبنانی در پی تنش در روابط سیاسی کویت با این کشور خبر داد.