یادداشت
کمال دهقانی فیروزآبادی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس
قاسم محب‌علی مدیر کل پیشین وزارت امور خارجه
سیده حمیده زرآبادی سخنگوی فراکسیون زنان مجلس
گفتگو
مشاور مدیرعامل «خانه کتاب» با تاکید بر آنکه آموزش و پرورش و خانواده دو نهادی هستند که در شکل‌گیری علاقه کودکان به کتاب بیشترین تاثیر را دارند، گفت: نباید فراموش کنیم هر هزینه‌ای در زمینه فرهنگ کتابخوانی در این دو نهاد صورت گیرد، بی هیچ شکی بزرگترین سرمایه‌گذاری فرهنگی به شمار می آید.
رئیس داروخانه های علوم پزشکی تهران :
رئیس داروخانه های دانشگاه علوم پزشکی تهران می گوید: چوب خط بدهی داروخانه ها به شرکت های تامین دارو خیلی وقت است که پر شده و زورمان به برخی سازمان های بیمه گر نمی رسد که پولمان را از آنها بگیریم.
معاون وزیر خارجه انگلیس:
معاون امور خاورمیانه وزیر خارجه انگلیس ضمن اشاره به مخالفت لندن با بازگشت تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا، گفت: تحریم ایران شیوه مؤثری نیست و برجام نشان داد وقتی پای منافع مشترک در میان باشد، توافق به رغم وجود اختلافات امکان‌پذیر است.
عضو هيات مديره انجمن زغال سنگ ايران:
رونق معاملات زغال سنگ با ورود به بورس كالا
چندي پيش اعضاي انجمن زغال سنگ ايران با ارایه مصوبه‌اي در خصوص تعطيلي معادن زغال سنگ تا پايان مهرماه هشدار دادند.
مديرعامل شركت تهيه و توليد مواد معدني ايران:
عرضه زغال سنگ در بورس بهترین گزینه برای تعیین قیمت است
معدن‌کاری زغال سنگ در ایران با مشکلات و چالش‌‌های بسیاری رو به ‌روست که مهمترین آنها پایین بودن قیمت زغال سنگ داخلی، عدم تامین زیرساخت‌ها مانند آب، برق و راه‌های حمل و نقل ارتباطی روبرو است .
ریيس خانه معدن ایران تاكيد كرد:
توجه به صادرات زغال سنگ برای خروج از بحران
معادن زغال سنگ همزمان با افزایش و نوسان قیمت ارز با مشکلات بیشماری دست و پنجه نرم می‌کنند،
كارشناس ارشد صنايع معدني:
زغال سنگ هم مانند حامل‌هاي انرژي مشمول يارانه شود
به منظور پايين آوردن هزينه‌هاي توليد معادن زغال سنگ لازم است دولت به زغال سنگ نيز همچون ساير حامل‌هاي انرژي يارانه اختصاص دهد.
ورشکستگی‌های عظیمی پيش روي توليدكنندگان زغال سنگ خواهد بود
اقتصاد و چرخه ارزش آفرینی مواد معدنی آنقدر مهم و جذاب است که تحلیلگران زیادی در دنیای امروز اقتصاد صرفا بالا و پایین‌های آن را رصد و برهمین اساس آینده یک جامعه یا اجتماع را پیش بینی مي‌كنند.
دبیر انجمن زغال سنگ ایران:
هیچ يك از قول و قرارهای حل مشکلات معادن زغال سنگ عملی نشده است
به نظر می‌رسد مسایل و مشکلات معادن زغال سنگ بحث امروز و دیروز نیست. مبحث ایمنی، میزان استخراج و جدا از تمام این موارد نوع قیمت گذاری این محصول در شرایطی که مخاطرات زیادی از لحاظ ایمني هم به دنبال دارد؛ از جمله مسایل مهمی است که صنعت زغال سنگ کشورمان را تا میزان قابل توجهی به چالش کشیده است.
سرقيني:
صادرات زغال سنگ مورد حمايت قرار مي‌گيرد
توليد زغال سنگ علیرغم تمامي مشکلات موجود از سال 95 حدود 15 درصد رشد داشته است و قطعاً امسال هم با رشد روبه رو خواهد بود.
وزیر صنعت:
دولت همه تمرکز خود را بر حل آشفتگی های بازار گذاشته است
وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد:این روزها اصلی ترین معضل دولت آشفتگی های موجود در بازار است که به نوعی باعث سخت تر شدن زندگی مردم شده، به همین دلیل تمام تمرکز خود را گذاشته ایم تا از طریق کنترل بازار و نوسانات موجود قیمتی، زندگی بهتر و راحت تری را برای مردم فراهم کنیم.
دو معاون جدید بانک مرکزی منصوب شدند
عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در احکام جداگانه ای معاونان اداری- مالی و نیز حقوقی و امور مجلس این نهاد را منصوب کرد.
معاون راه آهن:
2 هزار و 797 واگن به ناوگان ریلی کشور افزوده می شود
معاون ناوگان شرکت راه‌آهن گفت: برای توسعه صنعت حمل ونقل ریلی کشور، تامین 45 لکوموتیو، دو هزار و 700 واگن باری و 97 واگن مسافری در دستور کار شرکت راه آهن است.
قیمت خرید 2000 تومانی شیرخام بزودی ابلاغ می شود
رییس انجمن صنفی گاوداران گفت: ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلوگرم شیرخام را 2 هزار تومان تعیین کرده است که این مصوبه به زودی ابلاغ و اجرایی می شود.
استفاده ماهانه 7 هزار میلیارد ریال اوراق مسکن تا مهر 97
مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن گفت: در هفت ماهه امسال به طور متوسط ماهیانه هفت هزار میلیارد ریال تسهیلات اوراق مسکن (تسه) استفاده شد.
معاون امور بین الملل اتاق تعاون ایران:
تعاونی ها در تجارت خارجی سهمی ندارند
معاون امور بین الملل اتاق تعاون ایران گفت: نبود نگاه برونگرا و شرکت های بازرگانی در بخش تعاونی موجب شده تعاونی ها سهمی از تجارت خارجی نداشته و صادرات آنها توسط بخش های دیگر انجام شود.
ذرت در صدر قرار گرفت
جزئیات واردات کالاهای اساسی به ایران
در میان کالاهای اساسی واردشده به ایران در سال جاری، ذرت بیشترین سهم را به خود اختصاص داده و از سوی دیگر واردات دانه‌های روغنی نیز ۲۲ درصد افزایش داشته است.
شرکت کنندگان خارجی نمایشگاه خودرو:
بازار خودروی ایران را آسان ترک نمی کنیم
شرکت های خارجی حاضر در سیزدهمین نمایشگاه خودروی تهران اذعان کردند که ایران را بازاری بزرگ و جذاب برای خود می شناسند و با وجود آغاز دور تازه تحریم ها، به دنبال راه هایی برای دور زدن آن و تداوم حضور در کشورمان هستند.