یادداشت
علی اکبربنی اسدی مطرح کرد؛
چهار حسینیه کودک در شهر سمنان فرهنگ عاشورایی را به کودکان شهر دوستدار کودک آموزش می دهند .
معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد:
در شهریور سال ۹۶ معادل ۷ هزار میلیارد تومان بدهی داشتیم که نیمی از آن بیش از یک سال معوق شده بود، اما بحران موجود در این رابطه را با توافق و تعامل با پیمانکاران و بانک‌ها حل کردیم.
حسین طالبی مدیر روابط عمومی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در مورد تأثیر تکنولوژی ارتباطات در توسعه اجتماعی می گوید.
گفتگو
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: وزارت نفت باید زیرساخت‌های ایجاد بازار بورس نفت را فراهم کند و اگر این مسئله نیاز به قانون دارد، دولت لایحه آن را به مجلس ارائه دهد.
دکتر امیر جعفری صامت، استاد دانشگاه و پژوهشگر علوم بانکی هشدار داد
گروه اقتصاد کلان: ادغام یکی از طرق پیشگیری از ورشکستگی شرکت های تجاری خصوصاً بانک هاست، ادغام باید به صورت قانونی و با مدیریت صحیح صورت پذیرد تا تأثیر مثبت ایجاد کند.
مقالات
هر چند پدیده تحریم ، رویداد جدیدی نیست و مردم ما تقریباً چهار دهه است که با تحریم ها دست و پنجه نرم می کنند، اما از زماني‌كه تحريم‌هاي جدید آمريكا عليه ايران آغاز و یا به عبارت صحیح تر تشدید شدند، مسئولان دولتي به دفعات مردم را به صرفه‌جويي در مصرف كالاهاي اساسی و انرژی، لزوم هوشیاری در برابر توطئه های اقتصادی دشمن و خويشتنداري از هجوم به سمت خريد كالاهاي مختلف از جمله خودرو، ارز، مسکن ، سکه و ... دعوت نموده اند
با توجه به سیل تخریبگر اخیر که در پلدختر خسارات فراوانی وارد شد و ۱۸ پل ارتباطی جاده خرم آباد به پلدختر تخریب کرد.
پژمان معاون وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:
ناپایداری مسکن، مشکلات زیرساختی و کمبود سرانه‌های خدماتی سه چالش بافت‌های هدف بازآفرینی
معاون وزیر راه و شهرسازی؛ ناپایداری مسکن، مشکلات زیرساختی و کمبود سرانه‌های خدماتی را از چالش‌های بافت‌های هدف بازآفرینی خواند و بر تسریع در مقاوم‌سازی مسکن، اصلاح زیرساخت‌ها و رساندن سرانه‌های خدماتی به میانگین کشوری در این بافت‌ها تاکید کرد.
تاکید معاون وزیر نفت بر لزوم شتاب در اجرای پروژه هاي شرکت پالايش نفت اصفهان
معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی پالايش وپخش فرآورده هاي نفتي ايران در جريان بازديد از پروژه هاي در حال اجراي شرکت پالايش نفت اصفهان بر ضرورت تسريع انجام طرح ملي جامع بهينه سازي و بهبود فرآيند اين شرکت تاكيد كرد.
مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان :
صیانت از نیروی کار در #فولاد_هرمزگان قابل تقدیر است
همزمان با هفته دولت و در راستای بهبود کارآمدی محیط کار، ارتقاء سلامت و عملکرد کارگران، واحد هميار كاركنان شرکت فولاد هرمزگان ، با حضور مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی ، مدیر کل بهزیستی، و جمعی دیگر از مدیران سازمان ها و نهادهای استان هرمزگان در محل بهداري این شرکت افتتاح شد .
مجری طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس مطرح کرد:
پیش بینی ایجاد اشتغال ۳ هزار نفر با احیای معادن کوچک در سال ۹۸
با اجرای برنامه فعال سازی ۱۵۰ معدن کوچک مقیاس، پیش بینی می شود تا پایان امسال، ۳ هزار اشتغال مستقیم در این حوزه ایجاد شود.
بررسی عملکرد شرکت نفت پاسارگاد در کارخانه آبادان
دکتر ملکوتی خواه، عضو محترم هیات مدیره شستا و مهندس مخدومی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تأمین «تاپیکو» با حضور در کارخانه آبادان، از نزدیک در جریان امور این شرکت قرار گرفتند.
بومی سازی 4900 قطعه با نگاه به توان داخلي در شركت پالايش نفت بندرعباس
مديرعامل شركت پالايش نفت بندرعباس گفت: در راستاي حمايت از توان توليد كنندگان داخلي و همچنين استفاده از امكانات داخلي شركت، بالغ بر 4900 قلم انواع كالا مورد نياز پالايشگاه بندرعباس توسط توليد كنندگان و سازندگان داخلي ساخته و مورد استفاده قرار گرفت است.
بیت کوین و اقتصاد ایران
رئیس هیات مدیره ومدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران در یادداشتی با موضوع "بیت کوین واقتصاد ایران" به تاریخچه رمزارزها متناسب با نیازهای کشور در جهت بی اثرکردن تحریم های مالی و بانکی کشور پرداخت.
ایمیدرو و سازمان فضایی ایران تفاهمنامه همکاری امضا می کنند
غریب پور: شناسایی ظرفیت های عظیم معدنی در قالب اجرای طرح آمایش سرزمین
طرح از رده خارج کردن خودروهای فرسوده امسال متوقف شده است
طرح از رده خارج کردن خودرو‌های فرسوده با توقف واردات خودرو در سال 98 ،عملا قابلیت اجرایی ندارد. طرح از رده خارج کردن خودروهای فرسوده امسال متوقف شده است
بالغ بر ۲۰۰۰ مگاوات نیروگاه جدید وارد مدار می‌شود
تابستان امسال برخلاف سال ۱۳۹۷ بدون خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده، گذشت؛ اتفاقی که منتقدان ساخت نیروگاه‌سازی به آن اشاره می‌کنند و بر این باورند که برای ۲۰ تا ۳۰ ساعت اوج مصرف برق در تابستان نباید هزینه‌های کلانی در ساخت نیروگاه کرد. این درحالی است که برخی دیگر به رشد صنعت و توسعه اقتصادی اشاره می‌کنند و افزایش ظرفیت تولید برق را یک امر لازم می‌دانند