یادداشت
عباس آخوندی
دکتر آرش ميراب زاده _
محمدرضا رضایی کوچی - رییس کمیسیون عمران
گفتگو
حرکت به‌سوی برند‌سازی از دیدگاه کارشناسان در گفتگو با شروع مطرح شد:
شاید حفاظت و نگهداری از کالا اصلی‌ترین هدف از بسته‌بندی باشد اما این صنعت به عاملی تأثیرگذار برای جلب مشتری تبدیل شده است .
فاضل ميبدي در گفتگو با «شروع»تاکید کرد؛
در سال 76 و با قدرت گرفتن جريان اصلاحات در کشور هرچند رييس دولت اصلاحات در آن زمان شخصيت قابل توجه و مطلوبي بود و اين جريان نيز يک طيف ريشه دار و انقلابي در کشور اما در آن زمان جريان اصلاح طلبي يک جريان فرهنگي و اخلاقي نبود و از اين نظر وارد تندوري‌هاي سياسي شد.
گفتگو «شروع» با روشنک گرامي‌بازيگر «گمشدگان»
روشنک گرامي‌بازيگر جواني که در اين سالها در سينما با آثاري همچون «قاعده تصادف» و «هلن» توجه مخاطبان را جلب کرده، در هفته‌هاي اخير با سريال «گمشدگان» روي آنتن رسانه ملي است.
«شروع » بسته حمایت از توسعه صادرات را از دیدگاه کارشناسان اقتصادی بررسی کرد:
صنایع کوچک و متوسـط، صنایع زودبازده و اشتغالزایی هستند که به زیرساخت های آنچنانی نیازی ندارند؛ این صنایع هر چند با مشکلات زیادی دست به گریبان هستند، اما رونق آنها می تواند نقش بسزایی در افزایش تولید و اشتغال داشته باشد.
برخورد با متخلفان مالیاتی
۲۰ درصد کشور مالیات نمی‌دهد
بورس بر مدار رشد ۴۸۸ واحدی شاخص
خودرویی‌ها هم پیشرو شدند
بورس تهران همپای معامله‌گران حقوقی در نمادهای شاخص‌سازی همچون فولاد مبارکه، گل گهر، مپنا و هلدینگ‌های پتروشیمی غدیر و گسترش نفت و گاز پارسیان شاهد پیشرو شدن گروه خودرویی‌ها همزمان با تقویت تقاضا در برابر عرضه سهام حقوقی‌ها بود.
شفاف‌ترین شرکت بورسی معرفی می‌شود
فرصت کم‌نظیر بازار سرمایه در جذب پس‌اندازها
در حال حاضر بیش از 200 صندوق سرمایه‌گذاری با تنوع مطلوب از صندوق‌های با تضمین سود تا صندوق‌های مخاطره پذیر، پاسخگوی طیف کامل ریسک‌پذیری سرمایه‌گذاران بوده و افراد می‌توانند به واسطه این صندوق‌ها به سرمایه‌گذاری در بورس بپردازند.
در نشست شورای پول و اعتبار مطرح شد
دلایل چسبندگی نرخ سود بانکی در سال‌های اخیر
"ساماندهی اضافه برداشت‌ بانک ها"، "توافق با خودروسازان برای تعدیل نرخ های سود مشارکت"،"انتقال معاملات ثانویه سخاب به بازار سرمایه"، "اصلاح رابطه صندوق‌های سرمایه‌گذاری با بانک ها" و "ساماندهی موسسات اعتباری غیرمجاز" از جمله مهمترین اقدام های انجام شده این زمینه بود که برای اعضای شورای پول و اعتبار تشریح شد.
بی اعتنایی اروپایی ها به فشارهای آمریکا
همکاری 40 شرکت فرانسوی با ایران
افزایش حجم مبادلات تجاری میان ایران و فرانسه مستلزم رفع موانع بانکی، مشکلات گمرکی، ترانزیتی و ارائه تسهیلات پیرامون صدور روادید تجاری است. امید آن است که در آینده نزدیک با رفع موانع تجاری موجود بتوانیم بستر مناسبی برای تعامل دو کشور و توسعه همکاری‌های تجاری- اقتصادی بین دو کشور پدید آوریم.
سرپرست وزارت نیرو عنوان کرد؛
کاهش دو میلیارد متر مکعبی ذخایر آب پشت سدها
سرپرست وزارت نیرو با بیان اینکه مردم خوب ما در زمان پیک مصرف آب برق در تابستان امسال همکاری خوبی با ما داشتند، تصریح کرد: اگر همکاری مردم عزیزمان نبود مجموعه مصارفی که به واسطه دستگاه‌های خنک کننده جدید وارد چرخه مصرف برق شده بود می‌توانست باعث بروز مشکلات جدی برای ما کند.
رئیس کنترل طرح‌های شرکت نفت و گاز پارس خبر داد:
نصب و بارگیری سکوی پارس جنوبی؛ امسال
میری تامین منابع مالی را از عوامل کلیدی استمرار پیشرفت این پروژه‌ها برشمرد و افزود: پیش بینی می شود از هر کدام از فازهای یادشده تا پایان سال ۹۶، حداقل یک عرشه آماده حمل و انتقال به موقعیت دریا شود.به گفته وی، در بخش خشکی طرح‌های فاز ۱۳ و ۲۲ تا ۲۴ نیز تا پایان امسال علاوه بر راه اندازی واحدهای یوتیلیتی، یک ردیف شیرین سازی آماده بهره برداری می‌شود.
رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران تاکید کرد:
عزم جدی ایران برای ارتقای بهره وری سبز
همچنین بجز تهدیدهای ناشی از آن در بهداشت و محیط زیست، این امر می‌تواند منجر به نابودی گسترده منابع ملی و مالی شود، لذا تلاش کشورها در زمینه کاهش این موارد با بهره‌گیری از تکنیک MFCA اجتناب ناپذیر است.
طی 4 دهه گذشته محقق شد
تولید 20 برابری محصولات پتروشیمی
مدیر عامل NPC همچنین بزرگترین مصرف کننده محصولات پلیمری جهان را در سال گذشته کشور چین با 113 میلیون تن عنوان کرد و افزود: پیش بینی می شود طی سال های آتی بعد از چین ، هند از بزرگترین بازارهای مصرف برای محصولات پلیمری باشد. در منطقه خاورمیانه نیز ترکیه عمده ترین مصرف کننده محصولات پتروشیمی محسوب می شود.
نجات از نابودی با آسیب شناسی
چراغ احیای دریاچه ارومیه روشن ماند
به دلیل حساسیت های که در مدیریت منابع آب کشور وجود دارد، عالی ترین سطح مدیریتی این حوزه شورای عالی آب است. این شورا در تلاش است تا بتواند تعادل را بین تمامی فعالیت های صورت گرفته برقرار کند تا بتوان پروژه های حیاتی کشور را با حداقل مخاطرات زیست محیطی انجام داد.
قیمت سکه بر اساس گواهی سپرده تعیین می‌شود
صندوق های طلا مهمان بورس
استفاده از صندوق های طلا که پرتفویی متشکل از گواهی های سپرده سکه طلا دارند، باعث ایجاد شفافیت بیشتر در معاملات و کشف قیمت عادلانه تر برای طلا می شود.
مدیرعامل شرکت پایانه‎های نفتی ایران خبر داد؛
صادرات بیش از ۲۰۰ میلیون بشکه میعانات گازی از پایانه عسلویه
وی مهمترین دلیل افزایش مقادیر ارسالی میعانات گازی را در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴، بهبود شرایط بازاریابی و فروش میعانات گازی در دوره پسابرجام عنوان کرد و گفت: پارسال هزار و ۲۴۷ فروند کشتی در این پایانه پهلودهی شده که نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن، ۲۳ درصد رشد داشته است.
برای گسترش همکاری در حوزه نفت و گاز
ایران و روسیه تفاهم‌نامه همکاری صنعتی و نفتی امضا کردند
حضور شرکتهای روسی را در ایران منوط به سرمایه گذاریهای مشترک دانست و گفت : حوزه فعالیت این تفاهم نامه ها وسیع است و بیشتر به علاقه مندی طرفین و تواناییهای آنها بستگی دارد.گفتنی است شورای توسعه اقتصادی و تجاری روسیه یکی از نهادهای اقتصادی روسیه محسوب می شود که بیش از ۱۰ هزار شرکت مهم اقتصادی روسی را در زیرمجموعه خود دارد.
معاون سازمان خصوصی سازی خبر داد:
خصوصی سازی در انتظار لایحه ساماندهی
لایحه ساماندهی سهام عدالت تهیه و آزاد سازی این سهام در قالب صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله طراحی و تدوین شده که پس از کسب نظر در این باره جهت تصویب نهایی به مجلس ارسال خواهد شد.
ضمائم حکم ریاست جمهوری به کرباسیان ابلاغ شد
18فرمان اقتصادی روحانی
دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران روز گذشته درابلاغیه ای خطاب به مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی ، 18 الویت اقتصادی دولت دوازدهم را تشریح کرد و از وزارت اقتصاد و دارایی خواست برنامه‌های این وزارتخانه را با توجه دقیق به جهت‌گیری‌ها و اولویت‌های تعیین شده تنظیم کند .
با ظرفیت ۱۱۰ هزار بشکه در روز از میدان محقق شد
درآمد۳.۲ میلیارد دلاری ایران از یادآوران
در اين ميدان سازند سروك به ۶ بخش و سازند فهليان به ۱۶ بخش كه برخي از آنها داراي زير بخش هستند تقسيم شده اند. توليد زود هنگام از اين ميدان به ميزان ۲۰ هزار بشكه در روز آماده بهره برداري است و خط لوله انتقال نفت خام به سمت واحد بهره برداري دارخوين احداث گرديده است . بر اساس پيش بيني هاي انجام شده توليد از اين مخزن در سال ۱۴۰۴ به ۲۴۷ هزار بشكه در روز مي رسد.