یادداشت
با توجه به روند پرونده های قضائی که اشخاص در مراجع قضایی دارند یکی از بخشهای مهم مسئله اجرای احکام است ابتدا توجه شما را به این مطلب جلب میکنم که فرآیند اجرای حکم تابع قوانیین و مقررات مرجع صادر کننده حکم است بعنوان مثال اجرای احکام کیفری با اجرای احکام حقوقی متفاوت است و ما در اینجا قصد بیان اجرای احکام حقوقی و بعبارتی احکامی که از دادگاههای عمومی حقوقی و شوراهای حل اختلاف صادر میشود را داریم.
مدیرکل مبارزه با جرایم سازمان یافته گمرک ایران دستورالعمل مبارزه با پولشویی در گمرک را ابلاغ کرد.
هشدار سفارت آمریکا به شهروندانش:
سفارت آمریکا در اسرائیل به شهروندان خود در مورد احتمال حمله موشکی هشدار داد.
گفتگو
اگر تنش لفظی ایران و آمریکا تبدیل به جنگ گرم تبدیل شود روی عرضه کل منطقه تاثیر می‌گذارد و قیمت نفت را ماکزیمم تا ۸۰ دلار بالا می‌برد.
سخنگوی سازمان انتقال خون:
سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: در فصل سرما مراجعه اهداکنندگان خون نسبت به دیگر فصول کمتر می شود و با توجه به اینکه نیاز به خون و فرآورده های خون همیشگی است، لازم است هموطنان در فصل سرما بیشتر اقدام به اهدای خون کنند.
مقالات
اگر چه در گفتار و سیاست اعلامی بسیاری از کشورها و سازمانها در برابر اقدام آمریکا علیه ایران سکوت و یا حداقل از تأیید و همراهی با آن پرهیز کردند، اما در سیاست اعمالی با این قدرت زورگو و یا به تعبیر وزیر امور خارجه کشورمان «قلدر مدرسه» همراهی کردند و هر یک به طریقی کوشیدند حجم فشارها بر ایران را افزایش دهند و از این نمد کلاهی برای خود برگیرند.
وارد شدن ضربه جدی به اعتماد افکار عمومی داخلی، پنهان کاری در رابطه با دلایل سقوط هواپیمای مسافربری شرکت ا کراینی، پیرامون تبعات حقوقی آن برای جمهوری اسلامی ایران بسیار حائز اهمیت است .
یک کارشناس حوزه نفت در گفت و گو با «شروع» مطرح کرد:
سختی های قشم در مسیر هاب شدن به سوخت رسانی
شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام کرد
ابطال کارت سوخت قدیمی خودروهای پلاک معلولان و جانبازان
بررسی سازوکار جدید سیاستگذاری پولی کشوراز دریچه شروع
نمایشی برای کنترل نقدینگی
عملیات اجرایی بازار باز از دیروز رسما آغاز می شود و به این ترتیب، خرید و فروش اوراق قرضه یا بدهی دولت به ویژه اسناد خزانه، در یک شکل رسمی پیگیری خواهد شد.
تشریح دستاوردهای پیوستن ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا درگزارش شروع بررسی شد ؛
تجارت آزاد ناجی اقتصاد
با پیوستن ایران به این اتحادیه، کشورهای روسیه، ارمنستان، قزاقستان، بلاروس و قرقیزستان با ایران بر سر واردات صدها کالا از ایران با تعرفه‌های ترجیحی یا بعضا صفر به توافق رسیدند و این مساله فرصتی تازه برای صادرکنندگان کشورمان جهت توسعه بازار و رشد صادرات غیرنفتی ایران را فراهم کرده است.
اعلام میزان پیشرفت مسکن ملی در بهمن ماه
فروش اقساطی واحدهای مسکونی مهر تا پایان خرداد ۹۹
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن با اعلام اینکه واحدهای مسکونی مهر نیمه‌تمام تا خرداد ۹۹ باید فروش اقساطی شود از راه‌اندازی سامانه تا پایان امسال خبر داد.
افزایش معاملات، سقف سنی وسقف وام قابل پرداخت
راهکار 3گانه دولت برای رونق بازار مسکن
خانه یا به عبارت بهتر خانه‌دار شدن آرزوی بسیاری از ما ایرانیان است و همواره سعی می‌کنیم بخشی از درآمد خود را برای خرید مسکن یا تبدیل به احسن کردن و خرید یک منزل بزرگتر پس‌انداز کنیم یا برای آن برنامه‌ریزی نماییم .
برای جلوگیری ازکاهش از سهمیه بنزین
هنگام سوختگیری حواستان باشد
از 24 آبانماه که اصلاح قیمت بنزین انجام شد یکباره درخواست روزانه به 85 تا 90 هزار رسید یعنی حتی 3 برابر آن 6 برابر ظرفیت پیش‌بینی شده و این منجر به ایجاد صف شد.
بررسی شروع از آمار بیکاری و عدم استفاده 60 درصد مردم از تسهیلات بانکی
سیاست‌های انفعال بازار کار
به رغم اینکه در سال گذشته به طور خالص حدود ۴۶۰ فرصت شغلی ایجاد شد، کارشناسان معتقدند، اگر دو ضعف عمده برای توسعه بازار کار رفع نشود قطعاً سال آینده با ریزش فرصت‌های شغلی مواجهیم.در دو سال گذشته دولت در هر سال اشتغال یک میلیونی را هدف‌گذاری کرد؛ اهدافی که هم از سوی رئیس جمهور به عنوان عالی‌ترین مقام اجرایی کشور و هم از سوی نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه به عنوان دستگاه مجری تأمین اعتبارات بارها در محافل مختلف اعلام شد.
انعقاد تفاهم‌نامه بین شرکت زاوه‌پارس و پژوهشکده زعفران ایران
تفاهم نامه همکاری جامع بین شرکت گیاهان دارویی زاوه پارس و پژوهشکده زعفران ایران با حضور مقامات ارشد طرفین با هدف توسعه و ارتقای کیفیت صادرات یک محصول استراتژیک ایران به کشورهای جهان، به امضا رسید.
مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس مطرح کرد:
معاملات الگوریتمی پایانی بر سیگنال فروشی و صف نشینی
مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس کارویژه های اصلی معاملات الگوریتمی را افزایش سرعت و حجم معاملات، جلوگیری از دستکاری قیمت، کنترل رفتار های هیجانی، افزایش شفافیت و افزایش نقدشوندگی در بازار سرمایه دانست و از اغاز دومین دوره رقابت معاملات الگوریتمی خبر داد.
عضو هیات مدیره سازمان بورس بیان کرد:
افزایش نقدشوندگی؛ هدف نهایی معاملات الگوریتمی
معاملات الگوریتمی طی سال های اخیر در کشور ما مورد استقبال و حمایت نهاد ناظر بازار سرمایه قرار گرفته و خوشبختانه در مسیر توسعه قرار دارد. یکی از راه های تشویق سرمایه گذاران به استفاده از این سامانه و فرهنگ سازی عمومی استفاده از بستر مسابقات است.
شروع تحریم صنعت نساجی را در گفت و گو با کارشناسان بررسی کرد ؛
تنیدگی تار و پود صنعت در تحریم های داخلی
تولیدکنندگان و دست‌اندرکاران صنعت پوشاک و نساجی، بزرگترین مانع در مسیر رونق تولید در طول یک قرن فعالیت این صنعت را واردات و قاچاق پوشاک می‌دانند که هنوز راه چاره‌ای برای آن اندیشیده نشده است.