یادداشت
مرتضی نجفی قدسی مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی
علی نجفی خوشرودی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس
فلاحت‌پیشه - رئیس کمیسیون امنیت ملی
گفتگو
گفت‌وگوی تفصیلی با مدیرعامل بورس کالا:
امضاهای طلایی و رانت، بیش از هر موضوع دیگری اقتصاد ایران را در این دوران تحت تاثیر قرار داده، موضوعی که باعث شده عده‌ای به مکانیزم بازار حمله کرده و خواهان تعطیلی یا پا نگرفتن بازارهای رسمی شوند.
کمالوندی
سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: باید در برجام توازنی بین تعهدات و مزایا وجود داشته باشد، اگر تعهدات خود را انجام دهیم ولی مزایایی نباشد ادامه برجام معنا ندارد و ممکن است از تعهدات بکاهیم.
معاون وزیر صنعت :
معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: کسری قطعات خودروسازان برای تکمیل فرآیند تولید تا اواسط شهریور ماه رفع می شود و تولید محصولات بدون کاستی ادامه می یابد.
معاون حقوقی و بین الملل وزیر امور خارجه:
اکو بهترین گزینه برای همکارهای منطقه ای است
رکوردشکنی های شاخص بورس با رشد حدود 6 هزار واحدی ادامه دارد
شاخص بورس امروز (سه شنبه) تحت تاثیر افزایش امیدواری نسبت به بهبود تعاملات بین المللی با رشد پنج هزار و 993 پله ای نسبت به دیروز در جایگاه 174 هزار و 618 واحد ایستاد.
بازار خودرو دیگر کشش افزایش قیمت‌ را ندارد
رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران گفت: پیش‌بینی می‌کنیم با توجه به رشد شدید قیمت خودرو در ماه‌های اخیر، این بازار دیگر کششی برای افزایش قیمت‌ به دلیل رشد نرخ ارز در بازار آزاد، نخواهد داشت.
بانک مرکزی:
9 گروه کالای اساسی در شهریورماه گران شد
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از افزایش بهای 9 گروه کالای اساسی در شهریورماه خبر داد که در صدر آن، رشد قیمت سبزی های تازه با 13.3 درصد قرار داشت. در این مدت میوه های تازه 3.3 درصد و گوشت مرغ 17 درصد ارزان شد.
کاهش 70 درصدی تولید، بازار صادراتی پسته ایران را کوچک کرد
صادرکننده عمده پسته گفت: سرمازدگی و گرمازدگی ابتدای امسال، تولید پسته را به میزان 150 هزارتن معادل 70 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داد که همین امر علاوه بر از دست رفتن بازارهای صادراتی، سبب افزایش قیمت نامتعارف این محصول در بازار داخلی شده است.
عرضه گوشت و مرغ تنظیم بازار در شعب افق کوروش
عرضه گوشت گوساله و گوسفند گرم و مرغ و گوساله منجمد با قیمت مصوب تنظیم بازار در شعب فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش آغاز شد.
مسئولیت «سکه ثامن» با کیست
حدود یک هفته از رسانه ای شدن ماجرای «سکه ثامن» می گذرد؛ در این مدت مجوز دهندگان این شرکت هر یک به شکلی تلاش کرده اند از بار مسئولیت خود در زمینه نظارت بر عملکرد آن بکاهند و یا از آن شانه خالی کنند.
دبیرکل اوپک:
این سازمان نه انحصاری است و نه یک کارتل
دبیرکل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) گفت: اوپک نه یک انحصار است و نه یک کارتل؛ بلکه نهاد جهانی مسوولی به شمار می رود که به‌طور مداوم برای حفظ ثبات بازارهای نفت و منافع تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان می کوشد.
مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس تاکید کرد
مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس ضمن تاکید بر تسریع روند مراحل پایانی راه‌اندازی پتروشیمی لردگان، رفع مشکلات پیش روی ‏راه‌اندازی و آینده‌نگری برای تولید و فروش محصولات را امری ضروری دانست.‏
شورای رقابت به رقابت رای خواهد داد یا انحصار؟
صنعت خودرو در حالی این روزها با مشکلات عدیده ای مواجه است که روز یکشنبه اعضای کمیته تحقیق و تفحص از خودرو در مجلس تعیین شدند.
همتی خبر داد:
18.7 میلیارد دلار درآمد صادرات غیرنفتی به نیما عرضه نشده است
رئیس کل بانک مرکزی گفت: از ابتدای امسال تا 23 شهریور حدود 22.7 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی انجام شده که تاکنون چهار میلیارد دلار آن به سامانه نیما تزریق شده است.
انتقاد از ضرب الاجل وزارت صنعت برای پوشاک
اول جلوی قاچاق را بگیرید بعد برای تولید سختگیری کنید
سعید حسین‌زاده گفت‌،اول جلوی قاچاق را بگیرید بعد برای تولید سختگیری کنید
گزارشی از حال و هوای معاملات بورس
امروز نیز بازیگران بازار سرمایه شاهد رشد فزاینده قیمت‌ها بودند به طوری که بسیاری از سهم‌ها در گروه فلزات اساسی و کانه‌های فلزی با صف خرید همراه شدند و شاخص کل بار دیگر رکود شکنی کرد گویی رکورد شکنی دیگر در معاملات به امری طبیعی بدل شده است.
درخواست اتاق ایران از دولت:
نظام بازار جایگزین ارز 4200 تومانی شود
هیات رئیسه اتاق ایران در نشستی فوری با نماینده بانک مرکزی، رئیس سازمان توسعه تجارت، رئیس کمیسیون اقتصاد مجلس و رئیس‌کل گمرک خواستار حذف قیمت 4200 تومانی ارز شدند و تاکید کردند: دولت اجازه دهد نظام عرضه و تقاضا بر بازار حاکم شده و قیمت واقعی ارز به دست آید.
اختلاف صنایع لبنی و دامداران عرضه شیر در بازار را کاهش داد
دست اندرکاران انجمن گاوداران ایران از تحویل روزانه بیش از 20 هزارتن شیرخام به کارخانجات لبنی خبر می دهند اما دبیر انجمن صنایع لبنی میزان شیرخام دریافتی را روزانه کمتر از 15 هزارتن برآورد می کند که به گفته او سبب کاهش عرضه فرآورده های لبنی به بازار شده است.
بررسی نشست اوپک در الجزایر
شکست آمریکا در بسترسازی حذف نفت ایران از بازار جهانی
تهدیدها و جوسازی های ترامپ در اعمال فشار به اعضای اوپک در نشست الجزایر که با هدف افزایش فوری تولید نفت و بسترسازی برای حذف نفت ایران از بازارهای جهانی انجام می شد به شکست انجامید.