یادداشت
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه استان گیلان مطرح کرد:
حذف مشوق هایی چون اعمال پرداخت مالیات بر ارزش افزوده زمینه کاهش امنیت و حضور سرمایه گذار و به تبع آن ضربه ای به عملکرد مناطق آزاد است
تاکید کارشناسان پولی و بانکی بر تبعات خلق پول
گروه اقتصاد کلان-نشستی در برنامه تلویزیونی «غیرمحرمانه»، با موضوع «خلق پول» با حضور«امیرعلی موسی خانی -اقتصاددان-فرشاد حیدری -معاون سابق نظارت بانک مرکزی و رئیس موسسه عالی آموزش بانکداری ایران- و همچنین صالحی -پژوهشگر اقتصادی-و مهدی لو -اقتصاددان- برگزار شد.
گفتگو
بیماری کرونا در عین درد و رنجی که به ارمغان آورده، گویا دل‌ها را به یکدیگر نزدیک، قلب‌ها را مهربان‌تر و فاصله‌ها را کم‌تر کرده است، روزهای کرونایی در کنار قلب‌های مهربان قابل تحمل‌تر است و اکنون با رسیدن ایام محرم، عاشورا و تاسوعا، قلب‌های شکسته را به وضوح می‌توان در پشت ماسک‌ها دید و گریست.
‏مدیرعامل گروه فولاد مبارکه خبر داد:
علیرغم اینکه در سال ۱۳۹۸ گروه فولاد مبارکه همانند سایر فولادسازان کشور با مشکلات تحریم و عدم تخصیص سنگ آهن کافی مواجه بود، اما مدیریت و کارکنان تمامی شرکتهای زیرمجموعه و نواحی داخلی شرکت با تلاش همه جانبه و قابل تقدیر خود توانستند بر راهبرد «رونق تولید» جامۀ عمل بپوشانند و با عزمی استوارتر، در نخستین روزهای سال ۱۳۹۹ که از سوی مقام معظم رهبری به نام «جهش تولید» نام گذاری شده است، در بسیاری از بخش ها به موفقیت های جدیدی دست یابند.
اجرای پویش ملی پرچم_افتخار در شهرداری باقرشهر
شهرداری باقرشهر با عنایت به اجرای پویش پرچم افتخار ، نسبت به اهتزاز پرچم ایران در ساختمان شهیدان باکری شهرداری اقدام نمود.
طرح بازسازی موزه ایران باستان منتظر تایید وزیر میراث فرهنگی
مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی وزارت میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی از آغاز روند بازسازی و مقاوم‌سازی موزه ایران باستان پس از نظر و تایید وزیر خبر داد.
اسماعیل امینی مطرح کرد:
بیان تجربه‌های عام از طریق شخصیت‌های داستانی؛ شاخصه مهم آثار نظامی
شاعر و استاد دانشگاه مهم‌ترین شاخصه محتوایی آثار نظامی را بیان حکمت و تجربه‌های عام انسانی از طریق مصادیق خاص و روایت‌های جزیی دانست و گفت: توجه به ویژگی‌های شخصیت‌های داستانی به جای تیپ‌سازی و حکایت‌نویسی هم در آثار این شاعر قرن ششم مطرح است.
برنامه ضرغامی برای زخم‌های کرونا چیست؟
با نزدیک شدن پایان اعتبار بسته حمایتی دولت دوازدهم برای جبران خسارت‌های کرونا به‌ویژه در صنعت گردشگری که متحمل زیان چندهزارمیلیاردی شده، شیوه حمایت در دولت بعدی و در برنامه وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی محل سوال است.
فعال فرهنگی و رسانه‌ای:
ضرغامی مدیری عمل‌گرا، میدان‌دار و مشورت‌پذیر است
یک فعال فرهنگی و رسانه‌ای با اشاره به نیاز وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به مدیری عمل‌گرا،‌ گفت: «سید عزت‌الله ضرغامی»، بر اساس سوابق اجرایی، مدیری میدان‌دار و مشورت‌پذیر است و جزو مدیران اتاق فرمانی نیست که از دور مدیریت می‌کنند.
این گزارش فقط مبتنی بر شنیده‌هاست!
پنهان‌کاری، رفتاری است که گاه می‌تواند منجر به فاجعه شود و دوران کرونا شاید بیش از هر زمان دیگری نشان داد گاه پنهان‌کاری‌های ما چگونه سلامت و حتی جان اطرافیان‌مان را به خطر می‌اندازد و این بزنگاه مهمی است که هر یک از ما باید در برابر همنوعان خود بیش از پیش احساس مسئولیت داشته باشیم.
دلایل اصرار برخی برای بکارگرفتن مدرنیزم و پست‌مدرنیزمِ غربی در ایران قابل درک نیست
فلسفه اگر بخواهد منهای جامعه‌ی خود، منهای دلالت و بار ارزشی خود و همچنین منهای دلالت و بار عملی خود، مستقل تلقی شود، دردی را در پی خواهد داشت مثل اینکه در کل بگوییم فلسفه وابسته به غیر است و طی آن مدعی شویم که فلسفه علمی جهانی است و این جهان را هم در غرب خلاصه کنیم. این همان از خود بیگانگی است. از قضا هر دو نگاه بیمارند.
ضرغامی به اتکای تجارب مدیریتی در وزارت میراث‌فرهنگی اثربخش خواهد بود
نایب‌رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت سوابق و تجارب مدیریت فرهنگی «سید عزت الله ضرغامی» برای تصدی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: او به مسائل فرهنگی اشراف کامل دارد، همین تجارب فرهنگی چراغ راه و موجب اثربخشی او در این حوزه است.
چرا محمود دولت آبادی در جشن تولدش سکوت کرد؟
محمود دولت آبادی در جشن تولد ۸۱ سالگی اش که به همت جمعی از هنرمندان عرصه تجسمی برگزار شد، گفت: گاه که قوز کرده راه می‌روم حس می‌کنم، زیر بار محبت دوستان و جوانان کشور عزیزمان ایران هستم. دم و قدم این جوانان است که من را سرپا نگه داشته است.
درگذشت برادران کوچکی‌زاد بر اثر کرونا
فریبرز و کریم کوچکی‌زاد فریبرز کوچکی‌زاد و کریم کوچکی‌زاد که هر دو نویسنده و پژوهشگر بودند، بر اثر ابتلا به کرونا از دنیا رفتند.