گفتگو
«شروع» در گفت و گو با داريوش فرهنگ
داريوش فرهنگ کارگردان و بازيگر سينما و تلويزيون معتقد است که بيشتر از کارگرداني، بازيگري را تجربه مي‌کند.
شروع در گفت و گو با يک کارشناس بين الملل بررسي مي‌کند؛
در واقع ايران را به همان نحو و شرايط وراد کنند اما به نظر مي‌رسد شرايط را درک نمي‌کنند هم توان سياسي و هم نظامي‌ايران در اين دوره را. حمله موشکي سپاه به دير لزور در واقع هشداري براي اين ماجراجويي‌ها بود اما به درستي مي‌توان اذعان کرد که عربستان به دنبال جنگ با ايران است.
شروع در گفت وگو با فعالان سياسي بررسي مي‌کند:
سارا مرادخانی- امتداد اين رويکرد با توجه به روي کارآمدن مجلس همراه تر با دولت نسبت به سابق، قاعدتا زمينه براي تغييرات در دولت دوازدهم نسبت به گذشته فراهم تر شود و معرفي وزراي زن به مجلس در واقع نمود عيني و مشخص توجه دولت دوزادهم به مطالبات زنان و توجه به تامين و تحقق الزامات توسعه کشور است.
گفتگو با فریبا یوسفی شاعر زن
صبا شادور_فریبا یوسفی از جمله شاعران زن در عرصه شعر و ادبیات است که با چند مجموعه ‌شعر خواندنی و خاص وارد عرصه ادبیات شد.
جایزه پلاتینو در دستان پدرو آلمودوار
«شهروند ممتاز» پنج جایزه گرفت
کمدی آرژانتینی «شهروند ممتاز» به کارگردانی ماریانو کوهن و گاستون دوپار در اسکار سینمای ایبرو آمریکا پنج جایزه گرفت.
رئیس هیئت مدیره انجمن هنرمندان نقاشان ایران:
هیچیک از انجمن‌ها بودجه ندارند
مظفری می‌گوید: ما اصلاً مخالف ارتباط فرهنگی بین کشورها نیستیم که بخواهیم جلو ارسال آثار را بگیریم. آن‌ها جوری رفتار می‌کنند که انگار ما مخالف هرگونه فعالیت هنری و فرهنگی هستیم. حرف ما این است که با توجه به عملکرد یکی دوساله موزه که پر از ابهام بوده، خواستار شفاف‌سازی هستیم.
داغ شدن رقابت
با آغاز اکران فیلم «ساعت 5 عصر» مهران مدیری، رقابت در فروش فیلم‌های سینمایی در حال اکران داغ‌تر شده است.
گزارش «شروع» از استقبال بینندگان سریال های نمایش خانگی
«شهرزاد» و «عاشقانه» گوي سبقت را از صداوسيما گرفتند
گروه هنر؛ اگرچه چند سالي است شبکه نمايش خانگي با پخش سريال‌هاي متنوع، مخاطبان و بينندگان خود را پيدا کرده‌اما از پارسال با پخش سريال «شهرزاد»، جاي خود را بيش از گذشته در ميان خانواده‌ها باز کرده است. اينک با پخش فصل دوم «شهرزاد» که با ادامه انتشار سريال «عاشقانه» هم‌زمان شده، فضايي رقابتي هم بين اين دو مجموعه شکل گرفته است.
۱۳سال پس از ثبت جهانی پاسارگاد، در آرامگاه کوروش چه می‌گذرد؟
مدیر پایگاه‌میراث جهانی پاسارگاد می گوید: جهت دهی به نوع کشاورزی در منطقه کم کم اتفاق می افتد و مسئله مهمی است. به هر صورت ما نمی خواهیم که پاسارگاد به یک بیابان خشک تبدیل بشود. این‌ها همه نیاز به کار کارشناسی دارد. موضوعات زیاد است. در حال حاضر راه‌اندازی واحد اقامت گردی و رستوران و.. در پاسارگاد سیصد درصد رشد داشته.
«شهرزاد» یا «عاشقانه»٬ کدامیک برنده‌اند؟
با وجود تفاوت‌هایی که دو سریال «عاشقانه» و «شهرزاد» با یکدیگر دارند، اما برخی این دو را با هم مقایسه می‌کنند. دو سریال محبوب شبکه نمایش خانگی البته در برخی موارد شباهت‌هایی نیز به هم دارند که قابل بررسی است.
«شروع» در گفت و گو با داريوش فرهنگ
سکوتم را با بازي در تلويزيون شکستم
داريوش فرهنگ کارگردان و بازيگر سينما و تلويزيون معتقد است که بيشتر از کارگرداني، بازيگري را تجربه مي‌کند.
آیت‌الله بهشتی گفت مگر بتهوون برای کارش فتوا گرفت؟
مجید انتظامی با بیان خاطراتش، زندگی هنری خود و ارکستر سمفونیک تهران را در سال‌های نخست پیروزی انقلاب مرور کرد؛ از روزهایی که حمل ساز مجوز می‌خواست تا زمانی که موسیقی جای خود را در فضای انقلابی جامعه باز کرد.
طی نامه‌ای خطاب به مهدی شفیعی مطرح شد؛
جشنواره‌ تئاتری بدون بخش نمایشنامه چگونه ممکن است!
از دوره‌ی سی‌ودوم جشنواره تئاتر فجر آرام‌آرام با ورود افراد جدید در پست‌های مدیریتی و اعمال سیاست بی‌توجه به «تئاتر ایران» پروژه‌ی تئاتری ایرانی و نویسنده‌اش آغاز شد. اولین گام کم رنگ کردن و سپس حذف بخش تازه‌های تئاتر ایران بود و سیاست‌ها با شدت بیشتری پیگیری شد تا امروز که متأسفانه مهم‌ترین رکن تئاتر یعنی نمایشنامه‌نویسی حذف شده است.
سینمای کودک ایران باید خود را به‌روز کند
کاربران خبرآنلاین، رونق سینمای کودک را در تولید آثار با کیفیت و البته متناسب با دانش و اطلاعات کودکان امروز دانستند.
فاطمه معتمدآریا:
حجم هنر علی نصیریان بسیار بیشتر از این سالن است
فاطمه معتمدآریا در مراسم بزرگداشت 70 سال فعالیت هنری علی نصیریان در سالن اصلی مجموعه تئاترشهر گفت امیدوارم همیشه برای چنین اتفاقاتی دور هم جمع شویم، هر چند حجم علی نصیریان از این سالن بسیار بیشتر است.
رکوردشکنی نقاشی سهراب سپهری
نقاشی شاعر کاشانی بیش از ۳ میلیارد تومان فروخته شد
هفتمین دوره با فروش اثری از عباس کیارستمی آغاز شد و دوباره نقاشی سهراب سپهری گران‌ترین اثر حراجی لقب گرفت.
«اسکی‌باز» بهترین فیلم سینمای کودک ایران شد
رضاداد: تغییر زمان برگزاری جشنواره جواب داد محمدرضا خردمندان، پُر جایزه‌ترین فیلمساز سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم‌ کودکان ‌و نوجوانان اصفهان بود که در چندین بخش به عنوان هنرمند برتر معرفی شد.
بازیگر «ابد و یک روز»:
ثروتمند نیستم اما به پول فکر نمی‌کنم
شبنم مقدمی معتقد است ساخت فیلم برای کودکان امروز که از همه طرف بمباران اطلاعاتی و رسانه‌ای می‌شوند، باید به شکلی درست و کاملا کارشناسانه صورت بگیرد.
واکنش بازیگر مسیحی «اکسیدان» به برخی حاشیه‌ها
بازیگر نقش «ژرژ» در فیلم سینمایی«اکسیدان» درباره واکنش‌های اخیر و صحبت‌های برخی از هموطنان ارمنی و موضع‌گیری آنها در مقابل فیلم،گفت:«نقشی که من در این فیلم ایفا کردم، نقش یک مسیحی است و به هیچ وجه ارمنی نیست و هیچ کجا در فیلم هم اشاره نشده که این شخص ارمنی است. علاوه بر اینکه در فیلم کلیسا کاتولیک است و ارامنه اتاق اعتراف ندارند.»