یادداشت
آگاهی بخشی به عموم مردم وظیفه همه است و هر کس به هر میزان که اثرگذار است باید نسبت به افزایش سطح آگاهی‌‏های مردم و آشنایی آنها با شگردهای دشمنان و مقابله با آنها تلاش کند و نگذارند مردم تحت تاثیر شایعات مکارانه آنها قرار بگیرند.
سید بهاءالدین حسینی هاشمی - کارشناس ارشد امور بانکی
گفتگو
مهاجم تیم فوتبال استقلال اعلام کرد که تیمش در نیم فصل دوم لیگ برتر باشگاههای ایران فقط برای قهرمانی تلاش می کند و به جز دستیابی به این مهم به چیز دیگری نمی اندیشد.
روایت فرهنگی هر جامعه ای وقتی بر دامنه مسلسل واژگان، لغات و جملات مکتوب بر متن سفید کاغذ قرار می گیرد تا همچو آیینه، فرهنگ، آیین، زبان، تفکر و نگرش ملتی را به جهان پیرامونش بازتاب دهد، به خلق اثر ادبی منتج می شود.
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران :
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران می گوید: مخالفان دولت، مبارزه با پولشویی را به زمین سیاست کشانده اند؛ این رویکردها، خودزنی، خودتحریمی و بهانه دادن به دست بدخواهانی است که می خواهند ایران را «بهشت پولشویی دنیا» معرفی کنند.
زیر بمباران هم می‌توان برای معشوق رخت نو پوشید
فیلم «بمب؛ یک عاشقانه» کنایه‌ای است به زندگی‌های امروزی. وقتی دقیق به جهان‌بینی و نگاه یک کودک به مقوله زندگی نگاه کنیم، حتی زیر بمباران که صرفا بوی مرگ می‌دهد، مانند سعید قصه بمب، می‌توان پناهگاهی یافت برای عاشقی و عاشق شد.
گمانه‌هایی درباره غافلگیری‌های جشنواره فیلم فجر
برگ برنده دست فیلمسازان جوان است یا باسابقه‌ها؟
رقابت نزدیک فیلمسازان باسابقه و کارگردانان جوان در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر یکی از ویژگی‌های این دوره از جشنواره است.
داستان‌گویی در «بنیامین» ایرانی به سبک فیلم‌های هالیوودی
ایسنا نوشت: کارگردان انیمیشن «بنیامین» که در جشنواره فجر امسال به نمایش درمی‌آید، می‌گوید در این اثر تلاش کرده از الگوهای فیلمنامه‌نویسی به سبک دیزنی و دریم ورکز که شرکت‌های بزرگ انیمیشن‌سازی هالیوود هستند، استفاده کند.
حمله جین فوندا به دونالد ترامپ در تلویزیون
مهر نوشت: جین فوندا بازیگر کهنه‌کار در پاسخ به اصرار ترامپ مبنی‌بر کشیدن دیوار میان آمریکا و مکزیک گفت: ما هم دیوار می‌خواهیم اما میان کاخ سفید و پروژه تحقیقات مولر!
چرا سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر از خارج وارد می‌شود؟
مسئول اتحادیه شیشه و آینه تهران تاکید کرد ساخت سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر در داخل کشور با توجه به دستگاه‌های خاصی که برای ساخت آن نیاز است، مقرون به صرفه نیست.
واکنش برنامه «برنده باش» به اعتراض مخاطبان
تهیه‌کنندگان برنامه «برنده باش» پس از اعتراض مخاطبان به حضور شرکت‌کننده‌های تکراری در این مسابقه، قوانین تازه‌ای را در این مورد وضع کردند.
علم بهتر است یا ثروت؟ پاسخ غلط صداوسیما به یک پرسش قدیمی
ایسنا نوشت: یک استاد ارتباطات با انتقاد از تبلیغات پرتعداد و ناسالم برخی موسسات کنکوری معتقد است که هیچ توجیهی مانند کمبود درآمد و بالا بودن هزینه‌ها برای صداوسیما وجود ندارد که با این حجم کنکور را تبلیغ کند.
کدام سینماها برای فجر هنوز ظرفیت خالی دارند؟
شروع انلاین: معاون اجرایی سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر با اعلام پیش‌فروش ۸۰ درصد ظرفیت بلیت‌های مردمی گفت: ممکن است برای بلیت‌های گیشه هم تاریخی مشخص شود تا از طریق سایت به فروش برسد.
نجات محوطه‌های تاریخی ری با یک تفاهم‌نامه
شروع انلاین: «با امضای تفاهم‌نامه اداره کل میراث فرهنگی استان تهران و دانشگاه شهید بهشتی، تپه میل، پایگاه مطالعات باستان‌شناسی حوزه‌ی ری باستان برای این گروه باستان‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی انتخاب شد.»
با گران‌ترین آثار هنر عمومی در جهان آشنا شوید
وقتی صحبت از گران قیمت‌ترین‌های دنیای هنر می‌شود، ناخودآگاه تابلوهای نقاشی هنرمندان معروف در ذهن تداعی می‌شود اما در این گزارش سعی داریم به پرهزینه‌ترین پروژه‌های هنر عمومی در دنیا نگاهی بیندازیم.
پیکر سلیم نیساری به خانه ابدی بدرقه شد
پیکر سلیم نیساری با حضور چهره‌های پیشکسوت ادبی به خانه ابدی بدرقه شد.
ایرج تقی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا مطرح کرد:
معاندها از راه سینما وارد نمی‌شوند
ایرج تقی‌پور گفت: کسانی که معاند هستند از راه سینما وارد نمی‌شوند. با سینما هیچ جای دنیا نه می‌شود انقلاب کرد و نه می‌شود جلوی انقلابی را گرفت.
نگاهی به روند فروش فیلم‌ها در هفته گذشته
کمال تبریزی در تعقیب پیمان معادی
در حالی که «قانون مورفی» بیشترین فروش هفته گذشته سینماها را از آن خود کرد، اما در مجموع فروش فیلم‌ها از روز اول اکران تا ظهر جمعه، دو فیلم «مارموز» و «بمب یک عاشقانه» پیشتاز هستند. فیلم کمال تبریزی با فروش ۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومانی در تعقیب اثر سینمایی پیمان معادی است که کمی بیش از ۶ میلیارد تومان فروخته است.
«گذر آقانجفی» در انتظار ورود سازمان میراث فرهنگی
به نظر می‌رسد آن‌قدر اجرایی کردن احداث خیابان «آقانور نجفی» در چند متری میدان جهانی نقش جهان در بخش شرقی، برای برخی مسئولان شهری اصفهان اهمیت دارد، که با وجود اظهار نظرهای ضد و نقیضِ مطرح شده درباره‌ی ادامه‌دار بودن یا نبودنِ آن، و به‌رغم همه‌ی تهدیدهایی که میدان جهانی نقش جهان را در فهرست میراث در خطر قرار می‌دهد، بر آن اصرار دارند و مقاومت می‌کنند.
تلویزیون در پی اختتامیه جذاب برای جشنواره جام‌جم
معاون سیما: ۸۰ درصد مردم روزی ۲۰۰ دقیقه تلویزیون می‌بینند
معاون سیما می‌گوید: بیش از ۸۰ درصد مردم ایران، در روز بیش از ۲۰۰ دقیقه از وقت خود را به تماشای شبکه‌های تلویزیون اختصاص می‌دهند.